INBJUDAN till SVEA INDOOR

Omgång 1

V65

Borlänge:   Lördag den 30.11 och söndag den 1.12.

Gävle:        Lördag den 30.11 och söndag den 1.12.

Flen:          Söndag den 1.12

 

Anmälan om närvaro: Senast kl.9.00

Spelstart kl. 9.30

 

Omgång 2 spelas på samma orter den 8-9 februari 2010

Slutspel 1: Onsdag den 11 mars i Uppsala

De 16 bästa lagen går till slutspel 1. Gruppsegrarna härifrån går till slutspel 2.

Slutspel 2: Söndag den 5 april i Uppsala.

 

Öppen klass

Gävle:     Lördag den 30.11

Uppsala:  Lördag den 30.11

 

OBS! Parkeringen på Gottsunda centrum  i Uppsala kommer att bli avgiftsbelagd från den 1 december. Några parkeringsplatser finns utanför och bakom Gottsundahallen. Till den senare åker man upp genom skogen bakom hallen.

 

Anmälan om närvaro: Senast kl.9.00

Spelstart kl. 9.30

 

Omgång 2 spelas den 8 februari i Gävle och Flen

Slutspel:    Lördag den 4 april Eskilstuna.

                

Domare:

Det ankommer på arrangör/hallupplåtare att domare och tävlingsjury utses.

 

Frågor:

Stefan Olsson: Tel. 076 261 21 74      eller     Inga Stenbrink Tel: 0732 466 956

stefan.olsson.stbf@gmail.com                         inga.stenbrink39@gmail.com

 

Svea Indoor V65

Lördag den 30.11 och söndag den 1.12

Borlänge

Spel både lördag och söndag

 

Lördag

 

Söndag

Grupp 1

Grupp 2

Grupp 3

Grupp 4

Grupp 5

Grupp 6

PAN 3

LEK 3

LEK 2

KLO 1

NÄS 2

LEK 1

GAG 2

GAG 1

MOR 2

GRY 2

MOR 1

FFB 2

NÄS 1

KLO 2

KLO 3

LEK 4

KLO 4

PAN 2

FFB 1

GRY 1

PAN 1

NÄS 3

FFB 3

GAG 3

 

Gävle

Spel både lördag och söndag

 

Lördag

Söndag

Grupp 7

Grupp 8

Grupp 9

Grupp 10

Grupp 11

Grupp 12

BLK 1

UPS 2

UPS 5

UPS 4

ESP 3

UPS 1

UPS 6

LBJ 1

ESP 2

TDJ 1

018 1

STL 4

TDJ 3

STL 3

STL 1

STL 2

UPS 3

LBJ 2

 

 

018 3

VBK

 

BLK 2

 

Flen

Spel söndag

Söndag

Grupp 13

Grupp 14

Grupp 15

OBS

GÄS 1

FLE 1

TRO

AOB

MAL

GÄS 3

FLE 2

GÄS 2

 

 

ÖRE

 

Svea Indoor Öppen Klass

Lördag den 30 november

Gävle

Uppsala

Grupp 1

Grupp 2

Grupp 3

BLK

AOB 2

AOB 1

LBJ 1

ÖSK

EBP 1

LBJ 2

EBP 2

MAL 2

LBJ 3

MAL 1

ÖRE

 

 

 

Gruppspel 4 lag

 

09-nov

2019 GBS Propaganda Cup

180

90

90

0

0

36

 

 

 

 

Omg.

 

 

Omg.

 

 

Omg.

 

 

Matcher

 

 

Match

 

 

 

 

Klubb

 

 

1

 

 

2

 

 

3

 

 

Antal

Vinst

Förl.

Kvot

Klotd.

Poäng

Plac.

Lag nr

 

 

44

2

ESP

25

2

VIL

1

0

TDJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TR

13

_

3

9

_

13

3

_

13

Aktuell

15

11

4

+7

+70

4

 

1

LBJ

MxTR

13

_

9

13

_

6

5

_

13

Möte2

15

9

6

+3

+39

4

1

 

 

D1

13

_

2

13

_

10

13

_

2

Möte1

15

12

3

+9

+58

6

1

 

 

D2

13

_

2

13

_

5

12

_

13

Totalt

45

32

13

+19

+167

+14

1

 

 

MxD

13

_

5

13

_

2

13

_

4

 

 

 

 

 

 

 

 

Lag nr

 

 

-14

0

TDJ

-25

0

LBJ

-15

0

ESP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TR

7

_

13

13

_

9

13

_

6

Aktuell

15

3

12

 -9

 -54

0

 

2

VIL

MxTR

13

_

10

6

_

13

3

_

13

Möte2

15

8

7

+1

 -13

4

3

 

 

D1

6

_

13

10

_

13

10

_

13

Möte1

15

5

10

 -5

 -13

2

4

 

 

D2

11

_

13

5

_

13

11

_

13

Totalt

45

16

29

 -13

 -80

+6

3

 

 

MxD

11

 

13

2

 

13

6

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

Lag nr

 

 

-44

0

LBJ

-26

0

TDJ

15

2

VIL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TR

3

_

13

12

_

13

6

_

13

Aktuell

15

4

11

 -7

 -55

2

 

3

ESP

MxTR

9

_

13

9

_

13

13

_

3

Möte2

15

4

11

 -7

 -52

0

4

 

 

D1

2

_

13

7

_

13

13

_

10

Möte1

15

7

8

 -1

 -12

2

2

 

 

D2

2

_

13

4

_

13

13

_

11

Totalt

45

15

30

 -15

 -119

+4

4

 

 

MxD

5

_

13

7

_

13

13

_

6

 

 

 

 

 

 

 

 

Lag nr

 

 

14

2

VIL

26

2

ESP

-1

2

LBJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TR

13

_

7

13

_

12

13

_

3

Aktuell

15

12

3

+9

+39

6

 

4

TDJ

MxTR

10

_

13

13

_

9

13

_

5

Möte2

15

9

6

+3

+26

4

2

 

 

D1

13

_

6

13

_

7

2

_

13

Möte1

15

6

9

 -3

 -33

2

3

 

 

D2

13

_

11

13

_

7

13

_

12

Totalt

45

27

18

+9

+32

+12

2

 

 

MxD

13

_

11

13

_

4

4

_

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seriespel/Svea Indoor V65/SvBF/V65 Grupp 3 Uppsala

Tabell

Plats

Lag

M

V

O

F

Klotdiff

Kvot

Poäng

1

FLENS BOULE FÖRENING (FLE 2)

3

1

2

0

33

2

4

2

LA BOULE JOYEUSE, GPK (LBJ 1)

3

1

2

0

11

2

4

3

PANG PÉTANQUE SÄLLSKAPET (PAN 2)

3

1

2

0

-10

2

4

4

GRYCKSBO-BJURSÅS BOULEKLUBB (GRY)

3

0

0

3

-34

-6

0

 

 

 


2018-19

Seriespel/Svea Indoor Öppen/SvBF/Öppen Grupp 2 Gävle

Tabell

Plats

Lag

M

V

O

F

Klotdiff

Kvot

Poäng

1

LA BOULE JOYEUSE, GPK (LBJ 1)

6

5

1

0

132

16

11

2

018 PETANQUE SÄLLSKAP (018)

6

2

3

1

0

2

7

3

LA BOULE JOYEUSE, GPK (LBJ 3)

6

1

2

3

-41

-6

4

4

ESKILSTUNA BOULE PETANQUE SÄLLSKAP (EBP 1)

6

0

2

4

-91

-12

2

 

Seriespel/Svea Indoor Öppen/SvBF/Öppen Grupp 3 Gävle

Tabell

Plats

Lag

M

V

O

F

Klotdiff

Kvot

Poäng

1

SVÄRDSJÖ IF BOULEKLUBB (SVÄ)

4

3

1

0

29

6

7

2

LA BOULE JOYEUSE, GPK (LBJ 2)

4

2

1

1

15

4

5

3

ESKILSTUNA BOULE PETANQUE SÄLLSKAP (EBP 2)

4

0

0

4

-44

-10

0

 

 

Seriespel/Svea Indoor V65/SvBF/V65 Grupp 5 Gävle

Tabell

Plats

Lag

M

V

O

F

Klotdiff

Kvot

Poäng

1

LA BOULE JOYEUSE, GPK (LBJ 1)

6

4

1

1

79

12

9

2

UPSALA PETANQUE CLUB (UPS 2)

6

3

1

2

-1

2

7

3

STEEL BOULEFÖRENING SANDVIKEN (STL 2)

6

2

1

3

-22

-6

5

4

BK ESPLANAD I GÄVLE (ESP 4)

6

0

3

3

-56

-8

3

 

 

 

Seriespel/Svea Indoor V65/SvBF/V65 Grupp 4 Gävle

Tabell

Plats

Lag

M

V

O

F

Klotdiff

Kvot

Poäng

1

018 PETANQUE SÄLLSKAP (018 1)

3

3

0

0

52

8

6

2

TRÖDJE IDROTTSKLUBB (TDJ 2)

3

1

0

2

0

-2

2

3

STEEL BOULEFÖRENING SANDVIKEN (STL 1)

3

1

0

2

-18

-2

2

4

LA BOULE JOYEUSE, GPK (LBJ 2)

3

1

0

2

-34

-4

2

 

 

2017-2018

 

Seriespel/Svea Indoor Öppen/SvBF/Öppen Gävle grupp 1

Tabell

Plats

Lag

M

V

O

F

Klotdiff

Kvot

Poäng

1

SVÄRDSJÖ IF BOULEKLUBB (SVÄ)

6

3

3

0

50

6

9

2

LA BOULE JOYEUSE, GPK (LBJ 2)

6

2

1

3

-2

-2

5

3

BOULE SÄLLSKAPET SPRIDDA KLOT HUDIKSVALL (BSS)

6

2

1

3

-28

-2

5

4

018 PETANQUE SÄLLSKAP (018 2)

6

1

3

2

-20

-2

5

 

Seriespel/Svea Indoor Öppen/SvBF/Öppen Gävle grupp 2

Tabell

Plats

Lag

M

V

O

F

Klotdiff

Kvot

Poäng

1

018 PETANQUE SÄLLSKAP (018 1)

6

2

4

0

16

4

8

2

LA BOULE JOYEUSE, GPK (LBJ 1)

6

2

3

1

-3

2

7

3

LA BOULE JOYEUSE, GPK (LBJ 3)

6

1

3

2

25

0

5

4

BOULETT BK (BTT)

6

1

2

3

-38

-6

4

 

Seriespel/Svea Indoor V65/SvBF/V65 Gävle grupp 3

Tabell

Plats

Lag

M

V

O

F

Klotdiff

Kvot

Poäng

1

BK ESPLANAD I GÄVLE (ESP 4)

6

4

2

0

76

12

10

2

LA BOULE JOYEUSE, GPK (LBJ 2)

6

2

2

2

16

-2

6

3

HOFORS BOULESSK1999 (HOF 1)

6

0

4

2

-41

-4

4

4

STEEL BOULEFÖRENING SANDVIKEN (STL 3)

6

1

2

3

-51

-6

4

 

Seriespel/Svea Indoor V65/SvBF/V65 Gävle grupp 5

Tabell

Plats

Lag

M

V

O

F

Klotdiff

Kvot

Poäng

1

BOLLNÄS BOULEKLUBB (BLK 1)

4

2

2

0

39

4

6

2

BK ESPLANAD I GÄVLE (ESP 2)

4

1

1

2

-4

0

3

3

LA BOULE JOYEUSE, GPK (LBJ 1)

4

1

1

2

-35

-4

3