Resultat  2018

 

2018-08-05 NÄSTRÄFFEN (NÄS)

V65 Annan Monrad (L)    Antal lag 18

1 Torbjörn Blomberg-Max Carlsson-Britt Rosén-Tommy Åberg- Vivianne Simpson-Rolf Bonäs- KRY/TDJ/LBJ

 

2018-07-30 Botan Cup (UPS)

V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 51

3 Rolf Bonäs-Vivianne Simpson LBJ/TDJ

 

2018-07-29 DALAHÄSTEN (MOR)

V65 Trippel Monrad (L)    Antal lag 13

2 Håkan Egnell-Karin Hansson-Rolf Raumer LBJ

 

2018-04-21 UPS Vår-Cup (UPS)

V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 38

3 Vivianne Simpson-Rolf Bonäs TDJ/LBJ

 

2018-04-14 Svea Indoor Veteran 65 Final (UPS)

V65 2+2 Grupp (L)    Antal lag 26

2 Erkki Munnukka-Lizzie Hjert-Lena Gustavson-

Karin Hansson-Håkan Egnell-Rolf Raumer LBJ

 

2018-04-14 Svea Indoor Öppen Final (EBP)

Ö 2+2 Grupp (L)    Antal lag 16

2 Roger Andersson-Mats Nordqvist-Janne Sandström-

Uffe Söderström-Lothar Riegler LBJ

3 Bettan Jonsson-Kalle Lindblom-Bempa Bergström-Putte Sandin-Patrik Myhre LBJ

 

2018-03-22 Klottorsdag 1 (KLO)

V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 24

2 Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer LBJ

 

2018-01-14 SvBF Lag DM Dam och Öppen (EBP)

Öppen Annan Grupp (D)    Antal lag 11

3 Åsa Jonsson-Bettan Jonsson-Ulf Söderström-Jan Sandström-

Roger Andersson-Mats Nordqvist-Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer LBJ

 

2018-01-13 Esplanad Cup (LBJ)

V65 Trippel Monrad (L)    Antal lag 20

1 Karl-Gustav Lindblom-Sven Sandin-Nils       Stenbeck LBJ

3 Kenneth Andersson-Lars Heden-Rolf Raumer LBJ

 

Resultat  2017

 

2017-11-12 SC Finaler V55 & V65 (UPS)

V65 Annan Direkt (FA)    Antal lag 8

3 Karl-Gustav Lindblom-Håkan Egnell-Erkki Munnukka-Elisabet Rilling

-Kenneth Andersson-Karin Hansson-Lena Gustavson-Nils Stenbeck LBJ

 

2017-10-29 SvBF Lag DM Öppen och Dam (LBJ)

Öppen Annan Grupp (D)    Antal lag 10

3 Åsa Jonsson-Bettan Jonsson-Roger Andersson-Karl-Gustav Lindblom-

Patrik Myhre-Ulf Söderström-Jan Sandström-Patrik Sandin LBJ

 

2017-10-19 Steelveteranen (STL)

V65 Trippel Monrad (L)    Antal lag 20

3 Kenneth Andersson-Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling LBJ

 

2017-10-07 Svenska Cupen V65: Grundomgång SvBF (UPS)

V65 Annan Grupp (L)    Antal lag 3

1 Elisabet Rilling-Lena Gustavson-Karl-Gustav Lindblom-Karin Hansson-

Erkki Munnukka-Håkan Egnell-Rolf Raumer-Lizzie Hjert LBJ

 

2017-09-09 NÄS DUBBELN 2 (NÄS)

V60 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 32

1 Håkan Egnell-Karl-Gustav Lindblom LBJ

4 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ

 

2017-08-26 Näs träffen (NÄS)

V60 Annan Monrad (L)    Antal lag 20

2 Torbjörn Blomberg-Max Carlsson-Britt Rosén-Rolf Bonäs-Vivianne Simpson-Tommy Åberg KRY/LBJ

3 Håkan Egnell-Lena Gustavson-Karin Hansson-Harri Kolehmainen-Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer LBJ

 

2017-08-10 Klottorsdag 5 (KLO)

V60 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 56

1 Håkan Egnell-Rolf Raumer LBJ

 

2017-08-02 NÄS DUBBELN 1 (NÄS)

V60 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 32

1 Rolf Raumer-Håkan Egnell LBJ

3 Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling LBJ

4 Nils Stenbeck-Karin Hansson LBJ

 

2017-07-06 Klottorsdag 4 (KLO)

V60 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 45

1 Harri Kolehmainen-Ann-Kristin Rosén LBJ

 

2017-07-02 Gefle Cup (LBJ)

V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 37

3 Ingalill Halvarsson-Rolf Raumer 018/LBJ

 

2017-07-01 Gefle Cup (LBJ)

Öppen Dubbel Annan (L)    Antal lag 9

1 Åsa Jonsson-Mats Nordqvist LBJ

3 Patrik Sandin-Sven Sandin 018/LBJ

 

2017-07-01 Gefle Cup (LBJ)

V65 Trippel Monrad (L)    Antal lag 16

1 Ann-Kristin Rosén-Rolf Bonäs-Tommy Åberg LBJ

2 Vivianne Simpson-Christer Murén-Jan Wallin LBJ/TDJ/TDJ

 

2017-06-08 Klottorsdag 3 (KLO)

V60 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 35

1 Håkan Egnell-Harri Kolehmainen LBJ

2 Rolf Bonäs-Rolf Raumer LBJ

 

2017-06-07 Hoforsveteranen (HOF)

V60 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 32

2 Rolf Raumer-Sten-Åke Bergström LBJ

3 Harri Kolehmainen-Karin Hansson LBJ

 

2017-03-09 Klottorsdag 1 (KLO)

V60 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 24

2 Stig Gustavsson-Harri Kolehmainen HOF/LBJ

3 Karl-Gustav Lindblom-Ann-Kristin Rosén LBJ

 

2017-01-14 Esplanad Cup V65 (LBJ)

V65 Trippel Monrad (L)    Antal lag 25

1 Karin Hansson-Håkan Egnell-Lena Gustavson LBJ

3 Rolf Bonäs-Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer LBJ

 

Resultat  2016

 

2016-10-29 Slutspel Svenska Cupen V55 Uppsala. Grupp A

Klubb

Omg 1

Omg 2

Omg 3

Vinst*

Förlust**

Klotdiff***

Poäng

Placering

BOO

5-0

3-2

0-0

8

2

37

4

SKT

4-1

2-3

3-2

9

6

14

4

QUA

1-4

1-4

0-0

2

8

-35

0

LBJ

0-5

4-1

2-3

6

9

-16

2

 3

 

2016-10-15 UPS Höst-Cup (UPS)

V65 Dubbel Monrad (R)    Antal lag 34

3 Ann-Kristin Rosén-Tommy Åberg LBJ

 

2016-09-17 Ladies Open (LBJ)

Dam Dubbel Pool (R)    Antal lag 18

1 Ann-Kristin Rosén-Vivianne Simpson LBJ

3 Åsa Jonsson-Lena Stenbeck LBJ

 

2016-08-21 Gefle Cup (LBJ)

V65 Dubbel C-pool (R)    Antal lag 41

3 Roland Hydén-Anders Stenborg BOO/LBJ

 

2016-08-21 Gefle Cup (LBJ)

Öppen Trippel C-pool (R)    Antal lag 10

3 Karl-Gustav Lindblom-Mats Nordqvist-Jan Sandström LBJ

3 Emil Blomqvist-Patrik Sandin-Tommy Eriksson LBJ/018/LBJ

 

2016-08-20 Gefle Cup (LBJ)

Öppen Dubbel C-pool (R)    Antal lag 22

3 Roger Andersson-Ulf Söderström LBJ

 

2016-07-03 Hofors Mix trippel (HOF)

Öppen Mixed Trippel Annan (L)    Antal lag 14

1 Sten-Åke Bergström-Lena Stenbeck-Ann-Kristin Rosén LBJ

2 Rolf Bonäs-Vivianne Simpson-Tommy Åberg LBJ

 

2016-06-12 Landslagskval Veteran: Finalspel Falkenberg (FFP)
V55 Trippel Annan (N)    Antal lag 43

3 Mats Nordqvist -Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer  LBJ

 

2016-06-02 Hoforsveteranen (HOF)

V60 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 32

3 Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling LBJ

 

2016-04-24 LANDSLAGSKVAL VETERAN 2016 (LBJ)

Mats Nordqvist -Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer   1:a i poolen vidare till finalspel i Falkenberg.  

 

2016-04-24 UPS Vår-Cup (UPS)

Öppen Dubbel Monrad (R)    Antal lag 49

1 Åsa Jonsson-Karl-Gustav Lindblom LBJ

 

2016-04-09 Svea Indoor V-65 Final (UPS)

Öppen 2+2 Annan (L)    Antal lag 22

3 Lizzie Hjert-Lothar Riegler-Nils Stenbeck-J-O Törnberg-Elisabet Rilling LB

 

2016-04-09 Svea Indoor Öppen Final (LBJ)

Öppen 2+2 Annan (L)    Antal lag 11

3 Mats Nordqvist-Made Kölgran-Jan Sandström-Birgit Östling-Bettan Jonsson LBJ

 

2016-04-03 Sundsvallsmixen (SUN)

Öppen Mixed Trippel Monrad (L)    Antal lag 17

3 Roger Andersson-Bettan Jonsson-Karl-Gustav Lindblom LBJ

 

Finalklara damer i Sundsvall

SvCupen Dam 2016 - Grundomgång Sundsvall Finalister LBJ Foto Bengt Sörlin

 

2016-01-17 Handelsbanken Cup (SKÖ)

Öppen Mixed Trippel Annan (R)    Antal lag 23

1 Vivianne Simpson-Rolf Raumer-Niclas Simpson LBJ

 

2016-01-16 Esplanaden Cup (LBJ)

V65 Trippel Monrad (R)    Antal lag 24

1 Rolf Raumer-Lothar Riegler-Lars-Inge-Wiberg LBJ

 

Resultat  2015

 

2015-11-07 VINÄS CUP 4 V 65 DUBBEL (MOR)

V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 24

1 Vivianne Simpson-Tommy Åberg LBJ

 

2015-10-17 Oktoberfesten (LBJ)

V55 Trippel Annan (R)    Antal lag 16

1 Rolf Bonäs-Ann-Kristin Rosén-Ulf Söderström LBJ/BTT/BTT

2 Roger Andersson-Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer LBJ

 

2015-09-19 Ladies Open (LBJ)

Dam Dubbel Annan (R)    Antal lag 27

1 Lizzie Hjert-Elisabet Rilling LBJ

2 Bettan Jonsson-Birgit Östling LBJ

3 Åsa Jonsson-Lena Stenbeck LBJ

 

2015-09-16 ÅMÅSANGSGÅDEN 65 DUBBEL (MOR)

V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 27

2 Rolf Raumer-Tommy Åberg LBJ

 

2015-08-23 Gefle CUP (LBJ)

V65 Dubbel Annan (R)    Antal lag 54

2 Håkan Egnell-Karin Hansson LBJ

 

2015-08-22 Gefle CUP (LBJ)

V65 Trippel Annan (R)    Antal lag 19

1 Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg-Håkan Egnell LBJ

2 Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling-Peter Olsson LBJ/LBJ/KRY

 

2015-07-26 DALAHÄST CUP (MOR)

V65 Trippel Monrad (L)    Antal lag 14

1 Peter Olsson-Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt KRY/LBJ/LBJ

 

2015-07-02 Klottorsdan 1 (KLO)

V60 Dubbel Annan (L)    Antal lag 28

1 Peter Olsson-Britt Rosén KRY

3 Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer LBJ

 

2015-06-28 DALAHÄST V65 MIXED (MOR)

V65 Mixed Trippel Monrad (L)    Antal lag 13

1 Lena Gustavson-Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ

 

2015-05-31 Landslagskval Veteran Final: Norrköping (PEK)

V55 Trippel Annan (N)    Antal lag 16 (44)

4 Tommy Åberg-Rolf Bonäs- Viviane Simpson LBJ

 


2015-04-18 Aprilcupen (LBJ)

V55 Trippel Annan (R)    Antal lag 16

1 Sten-Åke Bergström-Nils Stenbeck-Svante Engelmark LBJ/LBJ/ESP

2 Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ

 

Resultat Svea Indoor V 65 Final Antal lag 57

Lördagen 11 april 2015, Gottsundahallen Uppsala

1:a LBJ 1 Lena Gustavson-Karin Hansson Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg-Håkan Egnell-Kenneth Andersson

 

2015-03-28 Ladies Games (LBJ)

Dam Trippel Annan (R)    Antal lag 11

2 Bettan Jonsson-Made Kölgran-Birgit Östling LBJ

3 Lena Gustavson-Karin Hansson-Lizzie Hjert LBJ

 

2015-03-08 Gottsunda Cupen (018)

V55 Trippel Grupp (L)    Antal lag 26

3 Håkan Egnell-Karin Hansson-Harri Kolehmainen LBJ

 

2015-02-28 Tjejträffen (KLO)

Dam Dubbel Annan (R)    Antal lag 10

1 Lena Stenbeck-Åsa Jonsson LBJ

 

2015-02-19 Steelveteranen (STL)

V65 Trippel Monrad (L)    Antal lag 20

2 Tommy Åberg-Peter Olsson-Britt Rosén LBJ/KRY/KRY

 

2015-02-14 ICA MAXI V55 DUBBEL (MOR)

V55 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 16

3 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ

 

2015-02-01 Klotträffen (KLO)

Öppen Dubbel Annan (R)    Antal lag 19

2 Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer LBJ

3 Håkan Egnell-Harri Kolehmainen LBJ

 

2015-01-31 Klotträffen (KLO)

V55 Trippel Annan (R)    Antal lag 9

1 Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ

3 Rolf Bonäs-Vivianne Simpson-Tommy Åberg LBJ

 

2015-01-30 Klotträffen (KLO)

V65 Trippel Annan (R)    Antal lag 23

3 Anders Hall-Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ

 

2015-01-10 Esplanad Cup (ESP)

V65 Trippel Annan (L)    Antal lag 29

2 Anneli Löfqvist-Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg ESP/LBJ/LBJ

3 Kenneth Andersson-Lars Heden-Nils Stenbeck LBJ

3 Håkan Egnell-Lena Gustavson-Karin Hansson LBJ

 

Resultat  2014

 

2014-11-22 Damtävlingen/Herrtävlingen (SKÖ)

Herr V55 Dubbel Annan (L)    Antal lag 16

3 Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ

 

2014-09-21 LADYs Open (LBJ)

Dam Trippel Annan (R)    Antal lag 12

1 Signe Holgersson-Åsa Tengström-Vivianne Simpson BTT/BTT/LBJ

2 Lena Gustavson-Lizzie Hjert-Elisabet Rilling LBJ

3 Bettan Jonsson-Made Kölgran-Birgit Östling LBJ

 

2014-09-13 Nästräffen .lag form sing,dubbel,trippel (NÄS)

V60 3+3 Monrad (L)    Antal lag 26

1 Britt   Rosén-Peter Olsson-Tommy Åberg-Karl-

Gustav Lindblom-Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling LBJ

 

2014-08-24 Gefle Cup (LBJ)

V65 Dubbel Annan (R)    Antal lag 46

1 Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ

 

2014-08-23 Gefle Cup (LBJ)

V65 Trippel Annan (R)    Antal lag 18

1 Håkan Egnell-Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ

 

2014-08-14 Klottorsdag (KLO)

V55 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 21

1 Håkan Egnell-Harri Kolehmainen LBJ

2 Karl-Gustav-Lindblom-Rolf Raumer LBJ

 

2014-08-03 Järnträffen (KLO)

V65 Trippel Monrad (L)    Antal lag 18

1 Lena Gustavson-Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ

 

2014-07-25 Dalahästens Cup vet 65 singel dubbel trippel (MOR)

V65 Singel Monrad (L)    Antal lag 36

1 Rolf Raumer LBJ

 

2014-05-22 Dina Försäkringars Cup (LEK)

V65 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 32

1 Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ

 

2014-05-17 SveaCupen (ÖRE)

V55 Singel Grupp (L)    Antal lag 14

3 Peter Olsson LBJ

 

2014-04-12 APRILcupen (LBJ)

V55 Trippel Annan (R)    Antal lag 17

1 Rolf Bonäs-Ann-Kristin Rosén-Tommy Åberg LBJ

2 Håkan Egnell-Karin Hansson-Harri Kolehmainen LBJ

3 Karl-Gustav Lindblom-Peter Olsson-Britt Rosén LBJ

 

2014-03-30 LADYs Weekend (LBJ)

Dam Trippel Annan (R)    Antal lag 13

1 Karin Hansson-Åsa Jonsson-Ann-Kristin Rosén LBJ

3 Made Kölgran-Vivianne Simpson-Lena Stenbeck LBJ

 

2014-03-29 LADYs Weekend (LBJ)

Dam Dubbel Annan (R)    Antal lag 29

3 Ann-Kristin Rosén-Vivianne Simpson LBJ

3 Made Kölgran-Lena Stenbeck LBJ

 

2014-03-02 Marskatten (LID)

V55 Dubbel Annan (R)    Antal lag 32

2 Peter Olsson-Britt Rosén LBJ

 

2014-02-02 Klotträffen (KLO)

Öppen Trippel Annan (R)    Antal lag 10

3 Åsa Jonsson-Johan Westling-Håkan Westling LBJ/SVÄ/SVÄ

 

2014-02-01 Klotträffen (KLO)

V55 Trippel Monrad (R)    Antal lag 12

1 Karl-Gustav Lindblom-Peter Olsson-Britt Rosén LBJ

2 Tommy Lundqvist-Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ

3 Håkan Egnell-Sten-Åke Bergström-Rolf Raumer LBJ

3 Karin Hansson-Harri Kolehmainen-Tommy Åberg LBJ

 

Resultat  2013

 

2013-10-26 Klotträffen 2 (KLO)

V55 Trippel Annan (L)    Antal lag 17

1 Sten-Åke Bergström-Karl-Gustav Lindblom-Lena Stenbeck LBJ

2 Rolf Bonäs-Ann-Kristin Rosén-Vivianne Simpson LBJ

 

2013-09-22 Lady och Lufsen (LBJ)

V55 Mixed Trippel Annan (R)    Antal lag 11

1 Sten-Åke Bergström-Rolf Raumer-Lena Stenbeck LBJ

2 Lizzie Hjert-Erkki Munnukka-Roger Andersson LBJ/LBJ/BTT

3 Karl-Gustav Lindblom-Peter Olsson-Britt Rosén LBJ

 

2013-09-21 Lady och Lufsen (LBJ)

Dam Trippel Annan (R)    Antal lag 13

2 Birgit Valsberg-Elsy Blom-Ylva Hedman ESP/ESP/LBJ

3 Elisabet Rilling-Ann-Kristin Rosén-Vivianne Simpson LBJ

 

2013-09-07 Nästräffen .lag form sing,dubbel,trippel (NÄS)

V60 Annan Monrad (L)    Antal lag 16

2 Rolf Cronebratt-Peter Olsson-Elisabet Rilling-

Britt Rosén-Vivianne Simpson-Tommy Åberg LBJ

 

2013-08-25 Gefle Cup (LBJ)

V55 Trippel Annan (R)    Antal lag 10

1 Rolf Bonäs-Ann-Kristin Rosén-Tommy Åberg LBJ

 

2013-08-04 Järnträffen (KLO)

V65 Dubbel Annan (R)    Antal lag 27

2 Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling  LBJ

 

2013-08-03 Järnträffen (KLO)

V55 Dubbel Annan (R)    Antal lag 10

1 Britt Rosén-Peter Olsson  LBJ

3 Sten-Åke Bergström -Karl-Gustav Lindblom  LBJ

 

2013-07-06 Dalahästens Cup (MOR)

V55 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 12

1 Karl-Gustav Lindblom-Sten-Åke Bergström  LBJ

2 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck  LBJ

3 Britt Rosén-Peter Olsson  LBJ

 

2013-07-05 Dalahästens Cup (MOR)

V55 Singel Monrad (L)    Antal lag 14

3 Karl-Gustav Lindblom  LBJ

 

2013-06-27 Dina försäkringar cup Leksand (LEK)

V55 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 18

1 Britt Rosén-Peter Olsson  LBJ

3 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck  LBJ

 

2013-06-02 Landslagskval Veteran Final: Öland (FÖR)

V55 Trippel Annan (N)    Antal lag 16 (55)

9 Tommy Åberg-Rolf Bonäs-Ann-Kristin Rosén LBJ

 

2013-05-23 Klottorsdan 1 (KLO)

V55 Dubbel Annan (L)    Antal lag 31

3 Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer  LBJ

 

2013-05-11 Åmåsangsgåden Trippel (MOR)

V55 Trippel Monrad (R)    Antal lag 22

1 Karl-Gustav Lindblom-Peter Olsson-Britt Rosén  LBJ

2 Sten-Åke Bergström-Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ

 

2013-04-14 VinäsCup 2 (MOR)

Dam Dubbel Monrad (R)    Antal lag 16

3 Åsa Jonsson-Lena Stenbeck LBJ

 

2013-04-07 Svea Indoor (GBS)

V65 Annan Monrad (L)    Antal lag 44

1 Vivianne Simpson-Rolf Raumer-Lizzie Hjert-Ylva Hedman-Lars-Inge Wiberg LBJ

 

2013-03-23 Ladys Cup (LBJ)

Dam Dubbel Annan (L)    Antal lag 32

2 Vivianne Simpson-Britt Rosén LBJ

3 Birgit Valsberg-Ylva Hedman ESP/LBJ

 

2013-03-09 Lillehallens Mars - Kringla (SÖD)

V55 Trippel Monrad (L)    Antal lag 16

3 Peter Olsson-Britt Rosén-Leif Bergvall LBJ/LBJ/ FEB

 

2013-02-03 Klotträffen 1 (KLO)

V55 Trippel Annan (R)    Antal lag 24

2 Karl-Gustav Lindblom-Peter Olsson-Rolf Raumer  LBJ

 

Resultat  2012

 

2012-11-24 Vinäs cup 3 (MOR)

V55 Trippel Monrad (L)    Antal lag 25

1 Britt Rosén-Peter Olsson-Karl-Gustav Lindblom  LBJ

 

2012-11-17 Eskilina (FEB)

Dam Dubbel Annan (R)    Antal lag 13

2 Britt Rosén-Elisabet Rilling  LBJ

3 Åsa Jonsson-Made Kölgran  LBJ

 

2012-11-10 Estraden Cup (ESP)

V65 Dubbel Annan (L)    Antal lag 32

2 Lizzie Hjert-Erkki Munnukka  LBJ

3 Kenneth Andersson-Lars Heden  LBJ

 

2012-11-04 Vinäs cup 2 (MOR)

Dam Dubbel Monrad (R)    Antal lag 10

1 Åsa Jonsson-Made Kölgran LBJ

3 Britta Olby-Lena Gustavson MOR/LBJ

3 Lena Stenbeck-Elisabet Rilling LBJ

 

2012-10-27 Klotträffen 2 (KLO)

V55 Trippel Annan (L)    Antal lag 24

2 Ulf Söderström-Rolf Raumer-Sten-Åke Bergström HED/LBJ/LBJ

3 Britt Rosén-Karl-Gustav Lindblom-Peter Olsson LBJ

 

2012-09-23 LADYs Open (LBJ)

Dam Trippel Annan (R)    Antal lag 17

1 Lizzie Hjert-Åsa Jonsson-Made Kölgran   LBJ

2 Ingrid Wahlbin-Marianne Henriksson-Britt Rosén  SCP/LBJ/LBJ

 

2012-09-22 LADYs Open (LBJ)

Dam Dubbel Annan (R)    Antal lag 29

1 Åsa Jonsson-Made Kölgran  LBJ

2 Elisabet Rilling-Lena Stenbeck  LBJ

3 Gunnel Eriksson-Vivianne Simpson KLO/LBJ

 

2012-09-16 Dalahäst cup mix (MOR)

V55 Trippel Monrad (L)    Antal lag 9

1 Britt Rosén-Karl-Gustav Lindblom-Peter Olsson  LBJ

2 Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt-Sven Sandin LBJ/LBJ/HED

 

2012-09-15 Dalahäst cup mix (MOR)

V55 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 8

2 Britt Rosén-Peter Olsson  LBJ

3 Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt  LBJ

 

2012-08-26 Gefle Cup (LBJ)

V65 Trippel Annan (R)    Antal lag 25

2 Britt Frånberg-Carl-Eric Grahn-Rolf Cronebratt SUN/SUN/LBJ

 

2012-08-25 Gefle Cup (LBJ)

V65 Dubbel Annan (R)    Antal lag 44

2 Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling LBJ

 

2012-08-05 Järnträffen (KLO)

V55 Dubbel Annan (L)    Antal lag 40

2 Vivianne Simpson-Ulf Söderström LBJ/HED

 

2012-06-10 Landslagskval veteran final (BOO)

5 Anki Rosén-Vinianne Simpsson-Tommy Åberg LBJ

 

2012-06-10 Dalahäst cup (MOR)

V55 Trippel Monrad (R)    Antal lag 8

3 Karl-Gustav Lindblom-Peter Olsson-Britt Rosén LBJ

 

2012-06-10 Dalahäst cup (MOR)

V65 Trippel Monrad (R)    Antal lag 11

1 Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt-Sigge Bysell LBJ/LBJ/MOR

 

2012-06-09 Dalahäst cup (MOR)

V55 Dubbel Monrad (R)    Antal lag 16

1 Karl-Gustav Lindblom-Sten-Åke Bergström LBJ

 

2012-06-09 Dalahäst cup (MOR)

V65 Dubbel Monrad (R)    Antal lag 33

1 Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt LBJ

 

2012-06-08 Dalahäst cup (MOR)

V55 Singel Monrad (R)    Antal lag 16

1 Peter Olsson LBJ

2 Elisabet Rilling LBJ

3 Britt Rosén LBJ

 

2012-06-07 Hofors Veteranen (HOF)

V55 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 32

1 Vivianne Simpson-Tommy Åberg  LBJ

3 Peter Olsson-Britt Rosén  LBJ

4 Lena Stenbeck-Nils-Göran Stenbeck  LBJ

 

2012-05-17 Åmåsängsgården V55 Mixed Dubbel (MOR)

V55 Mixed Dubbel Monrad (L)    Antal lag 46

3 Peter Olsson-Britt Rosén LBJ

 

2012-04-21 Tjejträffen (KLO)

Dam Trippel Annan (L)    Antal lag 12

3 Lizzie Hjert-Åsa Jonsson-Made Kölgran  LBJ

 

2012-04-15 APRILcupen (LBJ)

V55 Trippel Annan (R)    Antal lag 30

1 Tommy Åberg-Rolf Bonäs-Ann-Kristin Rosén  LBJ

3 Sten-Åke Bergström-Ethel Forsberg-Lars-Inge Wiberg  LBJ

 

2012-03-25 LADYs Weekend (LBJ)

Dam Trippel Annan (L)    Antal lag 25

1 Lizzie Hjert-Åsa Jonsson-Made Kölgran LBJ

3 Ingrid Wahlbin-Ingalill Halvarsson-Marianne HenrikssonSCP/LBJ/ LBJ

 

2012-03-24 LADYs Weekend (LBJ)

Dam Dubbel Annan (L)    Antal lag 38

2 Siw Agerlo-Monica Zetterström KAJ/LBJ

3 Lena Gustavson-Ann-Kristin Rosén LBJ

 

2012-03-18 Mora cup V 55 dubbel (MOR)

V55 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 24

3 Peter Olsson-Karl-Gustav Lindblom LBJ

 

2012-03-17 Mora cup V 55 Trippel (MOR)

V55 Trippel Monrad (L)    Antal lag 15

3 Bertil Envall-Karl-Gustav Lindblom-Peter Olsson MOR/LBJ/LBJ

 

2012-02-04 Klotträffen 1 (KLO)

V55 Dubbel Annan (R)    Antal lag 24

1 Vivianne Simpson-Ulf Söderström LBJ/HED

 

2012-01-14 Esplanad Cup (ESP)

V65 Trippel Annan (L)    Antal lag 30

3 Kenneth Andersson-Lena Gustavson-Lars-Inge Wiberg LBJ

 

Resultat  2011

 

2011-11-19 Eskilina (FEB)

Dam Dubbel Annan (L)    Antal lag 15

1 Åsa Jonsson-Made Kölgran  LBJ

3 Ingalill Halvarsson-Lena Stenbeck LBJ

 

2011-11-19 Boulinder Open (FEB)

V55 Trippel Annan (L)    Antal lag 12

2 Marianne Henriksson-Peter Olsson-Britt Rosén LBJ

 

2011-10-15/16 Vinäs Cup 3 (MOR)

Dam Dubbel Monrad (R)    Antal lag 24

2 Åsa Jonsson-Made Kölgran  LBJ

3 Elisabet Rilling-Lena Stenbeck LBJ

 

Dam Trippel Monrad (R)    Antal lag 16

3 Lizzie Hjert-Elisabet Rilling-Monica Zetterström LBJ

3 Åsa Jonsson-Made Kölgran-Lena Stenbeck LBJ

 

2011-09-24/25 LADYs Open (LBJ)

Dam Trippel Annan (L)    Antal lag 15

3 Marianne Henriksson-Ingrid Wahlbin-Cecilia Forsell LBJ/SCP/ 018

4 Åsa Jonsson-Made Kölgran-Lena Stenbeck  LBJ

 

Dam Dubbel Annan (L)    Antal lag 28

1 Britt Rosén-Birgitta Bäcklund LBJ/ ÖSK

 

2011-09-17/18 Dalahästen veteran mixed (MOR)

V55 Mixed Trippel Monrad (R)    Antal lag 28

1 Britt Rosén-Peter Olsson-Karl-Gustav Lindblom  LBJ

 

V55 Mixed Dubbel Monrad (R)    Antal lag 37

1 Rolf Bonäs-Vivian Simpsson            LBJ

3 Britt Rosén-Peter Olsson  LBJ

 

2011-08-27/28 Gefle Cup (LBJ)

V55 Trippel Pool (R)    Antal lag 26

1 Lars Frykberg-Sivert Henriksson-Olle Larsson 018/LBJ/018

2 Peter Olsson-Tommy Åberg-Britt Rosén LBJ

3 Lizzie Hjert-Erkki Munnukka-Lars-Inge Wiberg LBJ

 

 

Öppen Trippel Pool (R)    Antal lag 6

1 Made Kölgran-Magnus Kölgran-Mats Nordqvist LBJ

 

V65 Dubbel Pool (R)    Antal lag 54

3 Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling LBJ

 

2011-08-06 Järnträffen (KLO)

Öppen Dubbel Monrad (L)    Antal lag 17

3 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ

 

2011-07-01/03 Dalahästen cup (MOR)

Öppen Trippel Monrad (R)    Antal lag 6

1 Christer Olsson-Mikael Andersson-Åsa Jonsson HED/HED/LBJ

 

V55 Trippel Monrad (R)    Antal lag 12

1 Britt Rosén-Marianne Henriksson-Peter Olsson  LBJ

2 Karl-Gustav Lindblom-Sivert             Henriksson-Sten-Åke Bergström  LBJ

3 Ingalill Halvarsson-Kenneth Andersson-Rolf Bonäs  LBJ

 

V65 Trippel Monrad (R)    Antal lag 20

2 Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt-Jan-Erik Lönn LBJj/LBJ/MOR

 

Dam Dubbel Monrad (R)    Antal lag 8

2 Ingalill Halvarsson-Marianne Henriksson  LBJ

3 Monica Zetterström-Åsa Jonsson   LBJ

 

V55 Dubbel Monrad (R)    Antal lag 15

1 Ann-Kristin Rosén-Tommy Åberg   LBJ

3 Karl-Gustav Lindblom-Sivert             Henriksson  LBJ

 

V55 Singel Monrad (R)    Antal lag 15

3 Karl-Gustav Lindblom 20684 LBJ

 

Dam Singel Monrad (R)    Antal lag 21

3 Ingalill Halvarsson  LBJ

 

2011-06-08 Veterandubbel 55+ Monrad (HOF)

V55 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 32

1 Tommy Åberg-Vivian Simpsson  LBJ

 

2011-04-10 APRILcupen (LBJ)

V55 Trippel Annan (R)    Antal lag 32

2 Bengt Persson-Rolf Bonäs-Lothar Riegler ESP/LBJ/LBJ

 

2011-03-20 LADYS Weekend (LBJ)

Dam Trippel Annan (L)    Antal lag 18

3 Lizzie Hjert-Made Kölgran-Lena Stenbeck  LBJ

3 Ethel Forsberg-Ylva Hedman-Ulla-Britt Wickström  LBJ

 

2011-03-05 Lillehallens Mars-Kringla (SÖD)

V55 Trippel Grupp (R)    Antal lag 16

3 Peter Olsson-Britt Rosén-Gun Landell LBJ/LBJ/SÖD

 

2011-02-27 Falu Bouledrome OPEN (FFB)

V55 Dubbel Annan (L)    Antal lag 32

3 Peter Olsson-Britt Rosén  LBJ

 

2011-02-19 GBC_Träffen (ESP)

V65 Dubbel Annan (L)    Antal lag 32

1 Rolf Mattsson-Nils Stenbeck  LBJ

 

2011-02-05 Klotträffen 1 (KLO)

V55 Trippel Monrad (R)    Antal lag 20

1 Rolf Bonäs-Nils Stenbeck-Lena Stenbeck  LBJ

2 Ann-Kristin Rosén-Vivian Simpsson-Tommy Åberg  LBJ

4 Lizzie Hjert-Erkki Munnukka-Lothar Riegler  LBJ

 

2011-01-22 Snöboulen (FEB)

V55 Dubbel Annan (R)    Antal lag 31

3 Britt Rosén-Leif Bergvall LBJ/FEB

3 Siverth Henriksson-Karl-Gustav Lindblom  LBJ

 

2011-01-15 Esplanad Cup (ESP)

V65 Dubbel Annan (L)    Antal lag 32

2 Nils Stenbeck-Jan-Ove Thörnberg  LBJ

 

Resultat  2010

 

2010-11-21 Boulinder Open och Eskilina (FEB)

Dam Dubbel Annan (R)    Antal lag 16

1 Ingrid Wahlbin-Marianne Henriksson  SCB/LBJ

 

2010-11-20 Telgeträffen (TEL)

V55 Dubbel Grupp (R)    Antal lag 22

3 Peter Olsson- Britt Rosén  LBJ

 

2010-11-12 Estraden Cup (ESP)

V65 Dubbel Pool (L)    Antal lag 32

1 Kenneth Andersson-Lars Heden  LBJ

 

2010-10-31 Klotträffen 2 (KLO)

V55 Trippel Monrad (L)    Antal lag 22

3 Peter Olsson-Britt Rosén-Tommy Åberg  LBJ

 

2010-10-21 Steelveteranen (STL)

V65 Trippel Monrad (L)    Antal lag 20

3 Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling-Vivian Simpsson KLO/KLO/ LBJ

 

2010-10-16/17 Vinäs Cup 3 (MOR)

Dam Trippel Pool (R)    Antal lag 18

3 Åsa Jonsson-Made Kölgran-Lena Stenbeck  LBJ

4 Elisabet Rilling-Ann-Kristin Rosén-Vivian Simpsson KLO/LBJ/ LBJ

 

Dam Dubbel Pool (R)    Antal lag 20

1 Åsa Jonsson-Made Kölgran  LBJ

 

2010-09-25 Välkommen in (FEB)

V55 Dubbel Annan (L)    Antal lag 23

4 Peter Olsson-Britt Rosén LBJ

 

2010-08-28/29 Gefle Cup (LBJ)

Öppen Dubbel Pool (R)    Antal lag 19

3 Patrik Sandin-Rikard Åberg 018/LBJ

 

Öppen Trippel Pool (R)    Antal lag 10

1 Hannu Mäkitalo-Pauli Mäkitalo-Mikael Johansson Rolfmark OPP/OPP/ LBJ

 

2010-08-20/22 Dalahästen Veteran Mixed (MOR)

V55 Trippel Monrad (L)    Antal lag 12

1 Karl-Gustav Lindblom-Ingalill Halvarsson-Vivian Simpsson LBJ

2 Tommy Åberg-Siverth Henriksson-Ann-Kristin Rosén LBJ

4 Britt Rosén-Peter Olsson-Marianne Henriksson LBJ

 

V55 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 18

1 Britt Rosén-Peter Olsson LBJ

2 Karl-Gustav Lindblom-Vivian Simpsson LBJ

 

Dam V55 Singel Monrad (L)    Antal lag 12

2 Marianne Henriksson LBJ

3 Ingalill Halvarsson LBJ

 

Herr V55 Singel Monrad (L)    Antal lag 11

1 Karl-Gustav Lindblom LBJ

3 Peter Olsson LBJ

 

2010-08-07/08 Järnträffen (KLO)

V55 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 27

1 Lena Stenbeck- Nils Stenbeck  LBJ

 

V55 Trippel Monrad (L)    Antal lag 25

3 Ingalill Halvarsson-Siverth Henriksson-Karl-Gustav Lindblom  LBJ

 

2010-07-04 Hälsingebocken (BLK)

Öppen Dubbel Pool (L)    Antal lag 25

1 Patrik Sandin-Karl-Gustav Lindblom 018/ LBJ

 

V55 Trippel Pool (L)    Antal lag 8

1 Marianne Henriksson-Peter Olsson-Britt Rosén  LBJ

3 Karl-Gustav Lindblom-Inga- Britt Åberg-Tommy Åberg  LBJ

4 Ingalill Halvarsson-Lena Stenbeck-Nils Stenbeck  LBJ

 

2010-06-19/20 Dalahästens Cup (MOR)

Dam Dubbel Pool (L)    Antal lag 13

2 Carina Nygårds-Åsa Jonsson MOR/ LBJ

3 Lena Stenbeck-Margareta Mohlén  LBJ

4 Marianne Henriksson-Vivian Simpsson  LBJ

 

Öppen Dubbel Pool (L)    Antal lag 16

3 Mats Olsson-Mikael Johansson Rolfmark  LBJ

 

V55 Dubbel Pool (L)    Antal lag 11

1 Britt Rosén-Peter Olsson  LBJ

3 Karl-Gustav Lindblom-Siverth Henriksson  LBJ

 

Öppen Trippel Pool (L)    Antal lag 11

3 Åsa Jonsson-Christer Olsson-Mikael Andersson LBJ/HED/ HED

 

V55 Trippel Pool (L)    Antal lag 13

2 Lena Stenbeck- Nils Stenbeck-Sven Sandin  LBJ

3 Britt Rosén-Marianne Henriksson-Peter Olsson  LBJ

 

2010-06-09 Veterandubbel 55+ (HOF)

V55 Dubbel Annan (P)    Antal lag 32

1 Britt Rosén-Peter Olsson  LBJ

3 Siverth Henriksson-Marianne Henriksson  LBJ

 

2010-05-23 TBC-cup/Kumla Bil-Cup (TBC)

V55 Trippel Monrad (R)    Antal lag 22

1 Britt Rosén-Peter Olsson-Krister Backlund LBJ/LBJ/TBC

 

2010-04-24 Tjejträffen (KLO)

Dam Trippel Monrad (L)    Antal lag 24

2 Åsa Jonsson-Made Kölgran-Lena Stenbeck  LBJ

 

2010-04-18 APRILcupen (LBJ)

V55 Trippel Annan (L)    Antal lag 30

3 Lizzie Hjert-Erkki Munnukka-Jan-Ove Thörnberg  LBJ

 

2010-04-11 April April (FEB)

V55 Dubbel Pool (R)    Antal lag 32

3 Ingalill Halvarsson-Rolf Bonäs  LBJ

 

2010-03-27 S:t Eskil Open (FEB)

Dam Dubbel Annan (L)    Antal lag 9

4 Marianne Henriksson-Åsa Jonsson  LBJ

 

2010-03-21 LADYs Weekend (LBJ)

Dam Trippel Annan (R)    Antal lag 20

2 Åsa Jonsson- Made Kölgran-Lena Stenbeck   LBJ

3 Gun Nordin-Ann-Kristin Rosén-Vivian Simpsson   LBJ

 

2010-02-21 Klotträffen 1 (KLO)

V55 Trippel (R)    15 lag

1 Marianne Henriksson-Peter Olsson-Britt Rosén  LBJ

 

2010-02-14 Munktell Cupen V55 (FEB)

V55 Trippel Annan (L)    Antal lag 17

3 Siverth Henriksson-Karl-Gustav Lindblom-Tommy Åberg  LBJ

4 Marianne Henriksson-Peter Olsson-Britt Rosén  LBJ

 

2010-01-30 Vinäs Cup 2 (MOR)

Öppen Dubbel Pool (L)    Antal lag 24

3 Peter Olsson-Mikael Andersson LBJ/HED

 

2010-01-23 Snöboulen (FEB)

V55 Dubbel C-pool (R)    Antal lag 30

2 Karl-Gustav Lindblom-Lothar Riegler  LBJ

 

Resultat  2009

 

2009-11-01 Klotträffen 2 (KLO)

V55 Trippel (R)    23 lag

3 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck-Sven Sandin LBJ

 

2009-10-03 Vinäs Cup 3 (MOR)

Dam Dubbel Pool (R)    Antal lag 12

1 Johanna Löfqvist-Lena Stenbeck HED/LBJ

 

2009-08-22/23 Dalahästen Boule Cup (MOR)

V55 Dubbel Pool (R)    Antal lag 19

3 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ

 

Dam Dubbel Pool (R)    Antal lag 11

2 Åsa Jonsson-Carina Nygårds LBJ/MOR

 

V55 Trippel Pool (R)    Antal lag 10

3 Karl-Gustav Lindblom-Marianne Henriksson-Siverth Henriksson LBJ

 

2009-08-16 Gefle Cup (LBJ)

Öppen Trippel Pool (R)    Antal lag 20

3 Johanna Löfqvist-Mats Olsson-Mikael Johansson Rolfmark HED/LBJ/GRI

 

2009-08-02 Järnträffen (KLO)

V55 Dubbel Monrad (R)    Antal lag 41

2 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ

 

2009-06-27 Skoklosterfesten (ÖSK)Dam Dubbel Pool (L) 5 lag

 

1 Ingalill Halvarsson-Siv Vedung LBJ/UPS

 

 

 

2009-06-26/28 Dalahäst Vet Mix (MOR)

 

V55 Mixed Trippel Pool (L) 14 lag

 

2 Sven Sandin-Nils Stenbeck-Lena Stenbeck LBJ

 

 

 

V55 Mixed Dubbel Pool (R) 23 lag

 

3 Vivian Simpsson-Karl-Gustav Lindblom LBJ

 

 

 

Dam V55 Singel Pool (R) 14 lag

 

1 Marianne Henriksson 11736 LBJ

 

 

 

Herr V55 Singel Pool (R)  16 lag

 

3 Karl-Gustav Lindblom 20684 LBJ

 

 

 

2009-06-06/07 Hedemora Mas-Ters (HED) ÖD (R) 21 lag

 

2 Patrik Sandin-Rikard Åberg 018/LBJ

 

 

 

ÖT (R)   21 lag

 

2 Mats Olsson-Kjell Andersson-Mikael Johansson Rolfmark LBJ/GRI/GRI

 

 

 

2009-04-19 APRILCUPEN (LBJ) V55 Trippel (R)   21 lag

 

3 Marianne Henriksson-Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ

 

 

 

2009-03-14 Marsmatchen (EBP)V55 Trippel (R)  10 lag

 

2 Siverth Henriksson-Ingalill Halvarsson-Karl-Gustav Lindblom LBJ

 

 

 

2009-03-12 GBC-Träffen (ESP) V65 Dubbel (L)   31 lag

 

1 Rolf Mattsson-Nils Stenbeck LBJ

 

 

 

2009-02-22 Klotträffen 1 (KLO) V55 Trippel (R)    20 lag

 

3 Karl-Gustav Lindblom-Siverth Henriksson-Tommy Åberg LBJ

 

 

 

2009-02-15 MUNKTELLCUPEN (BRX) V55 MXD (R) 31 lag

 

1 Ingalill Halvarsson-Karl-Gustav Lindblom  LBJ

 

 

 

2009-01-06 Trettondagsboule ÖD(R)  UPS  30 lag

 

2 Mats Olsson-Mikael Rolfmark-Johansson LBJ/GRI

 

 

 

Resultat 2008

 

 

 

BOCKEN Brinner 081206 ÖD(R) 42 lag

 

1 Lena Stenbeck-Mikael Johansson Rolfmark LBJ

 

Mixedträffen (KLO) 081129 V65 MixTrippel(L) 20 lag

 

2 Elisabet Rilling-Eric Johansson-Rolf Cronebratt LBJ/KLO/LBJ

 

Sundsvall Halloween 081102 ÖT 32 lag

 

2 Pauli Mäkitalo-Stefan Berglund-Mikael Johansson Rolfmark GRI-GRI-LBJ

 

Klotträffen 2 081101 Öppen Trippel (R) 16 lag

 

2 Siverth Henriksson-Tommy Åberg-Karl-Gustav Lindblom LBJ/LBJ/BLK

 

Halloween Open (EBP)081025 Öppen Trippel (R) 25 lag

 

3 Kjell Andersson-Mikael Johansson Rolfmark-Pontus Tengström018/LBJ/ HED

 

Vinäs Cup 3 DD 23 lag 20051005

 

3 Johanna Löfqvist-Lena Stenbeck  LBJ

 

Steelveteranen 081022 V65 Trippel (L) 20 lag

 

1 Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling-Tore Eriksson LBJ/LBJ/KLO

 

 

 

Dalahästen Boule Cup 080823-24 DD 12 lag

 

1 Lena Stenbeck-Johanna Löfqvist  LBJ

 

2 Elisabet Rilling-Margaretha Norberg LBJ-SKÖ

 

3 Britt Rosén-Marianne Henriksson KRY-LBJ

 

ÖD 22 lag

 

4 Rikard Åberg-Patrik Sandin LBJ-018

 

VD-55 20 lag

 

3 Siverth Henriksson-Tommy Åberg LBJ

 

4 Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt LBJ

 

ÖT 16 lag

 

4 Patrik Sandin-Mikael Johansson Rolfmark-Rikard Åberg 018-LBJ-LBJ

 

 

 

Gefle Cup 080816-17 ÖD 26 lag

 

2 Mikael Johansson Rolfmark-Mats Olsson LBJ

 

ÖT 16 lag

 

4 Johanna Löfqvist-Margareta Mohlén-Tommy Åberg LBJ

 

Järnträffen 080803 ÖT 10 lag

 

3 Mikael Johansson Rolfmark-Mats Olsson-Margareta Mohlén

 

 

 

Hälsingebocken 080707 ÖT 8 lag

 

3 Johanna Löfqvist-Mikael Johansson/Rolfmark-Mats Olsson

 

Landslagskval-Veteran 080628-29 Skara 70 lag

 

5 Lena Stenbeck, Nils Stenbeck, Lothar Riegler

 

Dalahästen  080627-29 V55 Mixed Trippel (R) 17 lag

 

3 Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt-Rolf Carlsson LBJ/LBJ/BBK

 

V55 Singel (R) 18 lag

 

3 Tommy Åberg

 

Dam V55 Singel (R) 12lag

 

2 Elisabet Rilling

 

Hofors 080612  VD-55 32 lag

 

2 Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt

 

Hedemora Masters 080531 ÖD  lag

 

3 Johanna Löfqvist-Mikael Johansson/Rolfmark

 

Final landslagskvalet för veteraner  i Skara 28-29/6

 

Marianne Henriksson, Lena och Nils Stenbeck LBJ

 

APRILCUPEN 080412 ÖD 32 lag

 

1 Mikael Johansson/Rolfmark-Bengt-Olov Andreassen LBJ

 

080413 VT-55 31 lag

 

3  Sven Krantz-Lothar Riegler-Lars Heden  LBJ

 

LADYS WEEKEND 080329 DD 27 lag

 

3 Elisabet  Rilling-M Norberg LBJ/SKÖ

 

4 Margareta Mohlen-Lizzie Hjert LBJ

 

0803030 DT 18 lag

 

2 I-L Halvarsson-Å Jonsson-U-B Wickström NIL/BLK/LBJ

 

3 Johanna Löfqvist-Lena Stenbeck-Marianne Henriksson LBJ

 

 

 

Resultat 2007

 

 

 

15-17/6 Dalahästen Mora

 

V-55 DS 14 lag

 

2 Marianne Henriksson LBJ

 

V-65 S 74 lag

 

2 Rolf Cronebratt LBJ

 

V-55 MxD 22 lag

 

1 Marianne Henriksson/Tommy Åberg LBJ

 

V-55 MxT 17 lag

 

1 Marianne Henriksson/Bittan Åberg/Tommy Åberg LBJ

 

 

 

16/5 Skokloster

 

DD 6 lag

 

1 Marianne Henriksson/Ingrid Wahlbin LBJ/LFL

 

 

 

12-13/5 Hedemora Masters

 

ÖT 15 lag

 

3 Patrik Sandin/Stefan Berglund/Jerry Karlsson LBJ/GRI/GRI

 

ÖD 29 lag

 

2 Patrik Sandin/Åsa Tengström LBJ/HED

 

 

 

8-9/4 Tjejträffen KLO Borlänge

 

DT  7  lag

 

4 Elisabet Rilling/Marianne Henriksson LBJ  0,5

 

DD 15 lag

 

3 Elisabet Rilling/Marianne Henriksson LBJ  1

 

 

 

4/3 Damdubbel KLO Borlänge

 

DD 30 lag

 

3 Marianne Henriksson/Bittan Åberg LBJ   1

 

 

 

3-4/3 Propaganda Tävling GBS Gävle

 

ÖT 15 Lag

 

1 Johanna Löfqvist/Mats Olsson/ Bengt Persson LBJ/LBJ/ESP  4

 

3 Mikael Johansson-Rolfmark/Berth Hillgren/Bengt Nilsson LBJ/TDJ/TDJ  1

 

V-65 25 Lag

 

2 J-O Törnberg/Rolf Mattsson/Siverth Henriksson LBJ  4

 

3 Gullan Molen/Ylva Hedman/Rolf Cronebratt LBJ   2

 

 

 

25/2 Klotträffen KLO Borlänge

 

ÖD    ? Lag

 

4 Patrik Sandin/Sven Sandin LBJ  0,5

 

 

 

21/2 Steelveteranen Storvik

 

V65T 20 Lag

 

3 Ylva Hedman/Egart Calin/Birgit Valsberg LBJ/ESP/ESP  2

 

 

 

4/2 R/Kringelträffen Södertälje

 

DD 14 Lag

 

1 Marianne Henriksson/Ingrid Wahlbin LBJ/LFL  4

 

 

 

14/1 R/Ladies Cup Eskilstuna

 

DD 14 Lag

 

3 Marianne Henriksson/Tulikki Luoma LBJ/FLE  1

 

 

 

Resultat 2006

 

 

 

3/12-06 Eskilina Cup Eskilstuna

 

DD 14 Lag

 

4 Marianne Henriksson/Cattis Noren LBJ/EBP  0,5

 

 

 

19/11-06 Klotträffen Borlänge

 

V55T 26 Lag

 

1 J-O Törnberg/Kenneth Andersson/Rolf Mattsson LBJ  6

 

 

 

4/11-06 Hallowen Open Sundsvall

 

DD 13 Lag

 

1 Elisabet Rilling/Margareta Norberg LBJ/SKÖ 4

 

 

 

20061119 Klotträffen Borlänge

 

V-55 Trippel 26 lag

 

1 Jan-Ove Thörnberg-Kenneth Andersson-Rolf Mattsson

 

20061104 Hallowen Open Sundsvall

 

DD 13 lag

 

1 Elisabet Rilling-Margareta Norberg LBJ/SKÖ

 

 

 

20061007-08 Vinäs Cup

 

DT 14 lag

 

2 Lizzie Hjert-Elisabet Rilling-Bittan Åberg

 

DD 23 lag

 

1 Lizzie Hjert-Elisabet Rilling

 

 

 

200626-27 Dalahästen Cup

 

Damdubbel, 12 lag

 

1. Lena Stenbeck, Johanna Löfqvist -LBJ

 

Öppen dubbel, 36 lag

 

2. Mats Olsson, Rickard Åberg -LBJ

 

3. Patrik Sandin, Mikael Johansson Rolfmark -LBJ

 

Veteran65 trippel, 30 lag

 

1. Erkki Munukka, Lizzie Hiert, Valter Lindgren -LBJ/LBJ/KLO

 

 

 

20060708-09 Hälsingebocken

 

V-60Dubbel 46 Lag

 

1 Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt

 

V-60 Trippel 25 Lag

 

1 Ylva Hedman-Carlo Madsen-Kenneth Andersson

 

ÖT 10 Lag

 

1 Marianne Henriksson-Bittan Åberg-Tommy Åberg

 

 

 

20060616 Dalahästen Mora

 

VDS 44 Lag

 

1 Elisabet Rilling

 

 

 

20060527-28 Runemo Open

 

ÖD 45 Lag

 

1 Mats Olsson-Tommy Åberg

 

ÖT 15 Lag

 

1 Patrik Sandin-Mikael Rolfmark/Johansson-Pontus Tengström LBJ/LBJ/HED

 

 

 

20060514 Hedemora Mas-ters

 

ÖT 19 Lag

 

3 Patrik Sandin-Sven Sandin-Mikael Rolfmark/Johansson

 

 

 

20060319 Veteranträffen Skönsberg

 

V55T 25 Lag

 

2 Elisabet Rilling-M Norberg-M Jakobsson LBJ/SKÖ/SKÖ

 

 

 

20060212 Lag-DM V65+ 9 Lag

 

2 LBJ ( Erkki, Lizzie,Rolf C,Elisabet och Ylva)

 

 

 

20060226 Klotträffen Klotskallarna Borlänge

 

ÖD 25 Lag

 

3 Patrik Sandin-Ulf Söderström

 

 

 

20060205 Steelveteranen STL Sandviken

 

VT

 

3 Rolf Cronebratt-Per N-Mona B LBJ/ESP/ESP

 

 

 

20060107 Trettondagsboule UPS UTK-Hallen

 

ÖD 32 Lag

 

2 Mats Olsson-Tommy Åberg

 

 

 

Resultat 2005

 

 

 

20051230 Julsingel Sundsvall ÖS 17 lag

 

3 Elisabet Rilling

 

 

 

20051015 Kval Svenska Cupen  VT65+

 

2 LBJ (Lizzie Hjert-Erkki Munnukka-Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt)

 

20051008-09 Vinäs Cup 3 DT 19 lag

 

1 Johanna Löfqvist-Lena Stenbeck-Marianne Henriksson

 

DD 20 lag

 

1 Johanna Löfqvist-Lena Stenbeck

 

2 Lizzie Hjert-Elisabet Rilling

 

 

 

20050827 Eskilstuna Cupen

 

DD

 

2 Andrea Daleflod- Marianne Henriksson

 

 

 

20050820-21 Dalahästen Mora

 

ÖD 29 lag

 

1 Mikael Johansson/Rolfmark-Patrik Sandin

 

DD 13 lag

 

1 Elisabet Rilling-Margareta Norberg LBJ/SKÖ

 

 

 

ÖT 20 lag

 

2 Rickard Åberg-Tommy Åberg-Mats Olsson

 

V-55 D

 

3 Elisabet Rilling-Margareta Norberg LBJ/SKÖ

 

V-65 D

 

Lizzie Hjert-Erkki Munnukka

 

 

 

20050813-14 Gefle Cup Gävle

 

ÖD 43 Lag

 

4 Lena Stenbeck-Nisse Stenbeck

 

ÖT 20 Lag

 

1 Lena Stenbeck-Nisse Stenbeck-Lothar Riegler

 

 

 

20050710 Hälsingebocken Bollnäs ÖT 13 lag

 

2 Bittan Åberg-Marianne Henriksson-Tommy Åberg

 

3 Malin Hugosson-Rickard Frisk-Elisabet Rilling 018-018-LBJ

 

 

 

20050702-03 Sommarspelen Strängnäs

 

DD 13 lag

 

2 Mari Gruvsjö-Marianne Henriksson

 

ÖT 15 lag

 

3 Elisabet Rilling-Uffe Söderström-Patrik Sandin

 

 

 

20050604 Slottscupen Skokloster DD 15 lag

 

2 Marianne Henriksson-Andrea Daleflod

 

 

 

20050507 Hedemora Masters ÖT 16 lag

 

2 Mikael Johansson/Rolfmark-Patrik Sandin-Ulf Söderström

 

3 Siverth Henriksson-Mats Olsson-Tommy Åberg

 

 

 

20050423 Apcupen Uppsala ÖT 35 lag

 

3 Mikael Johansson/Rolfmark-Patrik Sandin-Rickard Åberg

 

 

 

20050206 Kringelträffen Södertälje DD 24 lag

 

3 Marianne Henriksson-Michaela Pettersson LBJ/018

 

 

 

20050116 Trettondagsboule Uppsala  ÖD 32 lag

 

2 Mats Olsson - Tommy Åberg

 

4 Siverth Henriksson - Ulf Söderström

 

 

 

Resultat 2004

 

 

 

Uppsala dubbel 041002.

 

Öppen dubbel  32 lag

 

2:a Rickard Åberg-Patrik Sandin

 

 

 

Dalahästen Boule cup 040828-29.

 

V-65 Trippel  24 lag

 

1:a Sven Åberg - Torsten Holm - Karlo Madsen

 

Öppen Trippel  23 lag

 

1:a Lena Hellström - Nils Stenbeck - Lothar Riegler

 

Öppen Dubbel  32 lag

 

2:a Tommy Åberg - Mats Olsson

 

Ungdomstävling 12 lag

 

2:a Samuel Söderström - Matilda Åberg   RUN

 

Damdubbel  8 lag

 

4:a Marianne Henriksson - Bittan Åberg

 

 

 

Järnträffen Borlänge 040821

 

V-55 Dubbel 49 lag

 

2:a Elisabet Rilling - Rolf Carlsson LBJ/PAN

 

Slotts-Cupen   Örsundsbro  040731

 

Dam-dubbel

 

1:a Marianne Henriksson - Marie Gruvsjö LBJ/PAN

 

V-65 dubbel

 

3:a Erkki Munnukka- Lizzie Hjert

 

 

 

Café au Lait   Sundsvall 040711

 

V-55

 

Siverth Henriksson-Roger Holm (SUN)

 

Hälsingebocken Bollnäs 040710-11.

 

V -55

 

2 Sven Åberg-Elisabet Rilling

 

Öppen trippel

 

3 Tommy Åberg-Mats Olsson-Margareta Mohlen

 

 

 

Sommarspelen Strängnäs  040703

 

Öppen dubbel 19 lag

 

3 Patrik Sandin- Marianne Henriksson

 

 

 

Hedemora Masters 040605

 

Öppen dubbel 27 lag

 

3 Rickard Åberg-Patrik Sandin

 

4 Siverth Henriksson-Mikael Johansson/Rolfmark

 

 

 

Hedemora Masters 040606

 

Öppen Trippel  21 lag

 

1 Rickard Åberg-Patrik Sandin-Jan-Owe Törnberg

 

 

 

Uppsala Cup  040522

 

Öppen trippel  13 lag

 

4 Sune Jonsson-Siverth Henriksson-Mikael Johansson/Rolfmark

 

 

 

Uppsala Cup 040521   

 

Öppen dubbel  11 lag

 

1 Rickard Åberg-Patrik Sandin

 

2 Tommy Åberg-Mats Olsson

 

4 Sune Jonsson-Siverth Henriksson

 

 

 

Dam-dubbel    6 lag

 

3 Marianne Henriksson-Marie Gruvsjö PAN

 

4 Lena Hellström-Elisabet Rilling

 

 

 

40327

 

Lag DM-V55

 

1 LBJ (J-O Thörnberg, Marianne Henriksson, Siverth Henriksson, Rolf Mattsson, Erkki Munnukka, Lizzie Hjert, Lothar Riegler  och Elisabet Rilling.

 

 

 

Kval Svenska cupen öppen

 

Vi blev utslagen av Kalix. (Rille,Patrik,Monica,Johanna,Matte,Sven S.Tommy)

 

 

 

 

 

04021  Final Svenska cupen Damer  Skövde

 

  LBJ - Lindome     = 11-13

 

  LBJ - Kuling        = 12-13

 

  LBJ - Dalsjöfors  = 10-13

 

 

 

 

 

040214  Munktell cup  Eskilstuna

 

  4:a  Maggan Mohlen - Mats Olsson - Tommy Åberg

 

 

 

  040131. Kval Svenska cupen damer

 

  1. LBJ (Johanna Löfqvist-Monica Zetterström-Marianne Henriksson)

 

  Kvartsfinal LBJ 2 (Lena Hellström-Elisabet Rilling-Lizzie Hiert-Maggan Mohlen)