Tävlingskommitte TUK

Rolf Raumer

Roger Andersson

Ulf Söderström

 

Oktoberkulan den 10 Oktober 2019 17 deltagare

1.  Tobbe Ström

2.  Roger Andersson

3.  Merchie Abella

4.  Håkan Hjort

 

 

Höstturnering 2019 Finalspel tisdag 3 december Dubbel

Plac

  Namn

24/9

1/10

8/10

15/10

22/10

29/10

5/11

12/11

19/11

26/11

Poäng

1

  Bettan Jonsson

18

8

18

18

 

 

 

 

 

 

62

2

  Bengt Kongstad

8

18

18

13

 

 

 

 

 

 

57

3

  Lena Gustavson

7

13

18

13

 

 

 

 

 

 

51

4

  Håkan Hjort

8

13

13

13

 

 

 

 

 

 

47

4

  Merchie Abella

8

13

13

13

 

 

 

 

 

 

47

6

  Karin Hansson

8

18

8

8

 

 

 

 

 

 

42

7

  Patrik Sandin

 

18

13

8

 

 

 

 

 

 

39

8

  Kennet Andersson

13

8

8

8

 

 

 

 

 

 

37

8

  Lars Hedén

8

8

13

8

 

 

 

 

 

 

37

8

  Lena Jervill

18

3

13

3

 

 

 

 

 

 

37

8

  Rolf Bonäs

 

12

13

12

 

 

 

 

 

 

37

8

  Tobbe Ström

13

8

8

8

 

 

 

 

 

 

37

13

  Rolf Raumer

7

3

13

13

 

 

 

 

 

 

36

14

  Janne Sandström

13

8

 

13

 

 

 

 

 

 

34

14

  Mats Nordqvist

18

8

 

8

 

 

 

 

 

 

34

16

  Mats Larsson

3

3

13

13

 

 

 

 

 

 

32

17

  J-O Thörnberg

3

2

13

13

 

 

 

 

 

 

31

17

  Kalle Lindblom

 

 

13

18

 

 

 

 

 

 

31

17

  Kent Wilhelmsson

 

18

13

 

 

 

 

 

 

 

31

17

  Ulf Söderström

8

3

13

7

 

 

 

 

 

 

31

21

  Roger Andersson

8

13

8

 

 

 

 

 

 

 

29

22

  Håkan Egnell

8

8

3

8

 

 

 

 

 

 

27

23

  Morten Hugaas

 

13

13

 

 

 

 

 

 

 

26

24

  Elisabet Rilling

7

 

7

8

 

 

 

 

 

 

22

25

  Sten Åke Bergström

18

 

3

 

 

 

 

 

 

 

21

25

  Sven Sandin

 

13

8

 

 

 

 

 

 

 

21

27

  Pelle Lundgren

8

 

3

3

 

 

 

 

 

 

14

28

  Nisse Stenbeck

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

29

  Pierre Geerhold

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

8

30

  Tommy Eriksson

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

3

30

  Åsa Jonson

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktivitetskalender 2019

20191005-06

 

Svenska Cupen V55 och V65 - Grundomgång

 

 

Uppsala

20191010

 

Oktoberskoj

LBJ

Ö

Gävle  

20191017

 

Steelveteranen

STL

V65MxT

Storvik

20191026-27

 

UPS-Höst-Cup

UPS

V65/Ö

Uppsala

20191103

 

KM-singel 13:00

LBJ

Ö

Gävle  

20191107

 

Novemberskoj

LBJ

Ö

Gävle  

20191109

 

Propaganda Tävling

ESP

V65

Gävle  

20191110

 

Höstting SvBF

 

 

Borlänge

20191114

L

Klottorsdag 4

KLO

V60

Borlänge

20191116-17

 

Svenska Cupen V55 och V65 - Finalspel

 

 

Uppsala

20191123

R

Patriks minne

.018

Ö

Uppsala

2019-11-23

L

Damviolen

FLE

Dam

Flen

20191130

 

Svea Indoor omg 1 2019-2020

Sv bf

Ö

Gävle Uppsala

20191201

 

Svea Indoor omg 1 2019-2020

Sv bf

V65

Gävle,Flen o Borlänge

2019-12-04

L

Vinäsfönster Cup

MOR

V65MxD

Mora

20191207

R

Bocken Brinner

LBJ

Öppen

Gävle

20191212

 

Skink Cupen

LBJ

Öppen

Gävle

2020

 

Alla datum för tävlingar 2020 är inte godkända

 

 

 

2020-01-11

D

SvBF Lag DM Öppen

BBF

Öppen

 

2020-01-12

D

SvBF Lag DM Dam

BBF

Dam

 

2020-01-20

R

Vinterkulan

018

Öppen

Uppsala

2020-01-25

L

Esplanad Cup

LBJ

V65

Gävle  

20200208

 

Svea Indoor omg 2 2019-2020

Sv bf

Ö

Gävle Uppsala

20200209

 

Svea Indoor omg 2 2019-2020

Sv bf

V65

Gävle,Flen o Borlänge

2020-03-07

D

SvBF Lag DM V55

BBF

V55

 

2020-03-07

R

Marsklotet

018

ÖT

Uppsala

2020-03-08

D

SvBF Lag DM V65

BBF

V65

 

2020-03-11

L

Svea Indoor Veteran 65 Final omgång 1

BBF

V65

 

2020-04-04

L

Svea Indoor Öppen Final

BBF

Öppen

 

2020-04-04/05

L

Svea Indoor Veteran 65 Final omgång 2

BBF

V65

 

2020-04-18/19

L

UPS Vår-Cup

UPS

ÖD/V65D

Uppsala

2020-04-25/26

D

SvBF Mixed DM

BBF

 

 

2020-05-16

L

Svea Cupen

ÖRE

Singel

Örebro

2020-05-17

L

Svea Cupen

ÖRE

ÖD

Örebro

2020-05-22/24

D

SvBF Stora DM

BBF

 

 

2020-06-13/14

L

SvBF Seriespel omg. 1

BBF

 

 

2020-07-12/18

 

Boule SM

 

 

Jönköping

2020-08-02

R

Botan Cup

UPS

ÖD

Uppsala

2020-08-03

R

Botan Cup

UPS

V65D

Uppsala

2020-08-15/16

L

SvBF Seriespel omg. 2

BBF

 

 

2020-08-22

R

Gefle Cup

LBJ

ÖD V65D

 

2020-09-19

R

Hösthelgen

018

ÖD V65D

Uppsala

2020-09-26

L

GraceÅland Open

BBF

Ö

 

2020-10-17

R

UPS Höst-CUP

UPS

ÖD

Uppsala

2020-10-18

R

UPS Höst-CUP

UPS

V65D

Uppsala

2020-11-21

R

Patriks minne

018

ÖD

Uppsala

2020-11-28

L

Svea Indoor Öppen Höstomgång

BBF

 

 

2020-11-29

L

Svea Indoor V65 Höstomgång

BBF

 

 

2020-12-05

R

Bocken Brinner

LBJ

ÖD

 

 

 

 

 

Augustiklotet den 27 Augusti 2019 20 deltagare

1.  Håkan  Egnell

2.  Lena Stenbeck

3.  Tobbe Ström

 

Juniklotet den 25 juni 2019 17 deltagare

1.  Bettan Jonsson

2.  Ulf Söderström

3.  Rolf Raumer

 

 

LBJ  Vårturnering 2019 43 deltagare

 

1. Roger Andersson

2. Bettan Jonsson

3. Lars Hedén

3. Kalle Lindblom

 

LBJ  Vårturnering 2019

Finalspel  tisdagen den 9 april

 

 

Plac

  Namn

8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

26/3

2/4

Poäng

 

1

  Kalle Lindblom

8

13

18

8

18

18

18

18

13

18

8

13

8

179

 

2

  Roger Andersson

13

13

8

8

8

18

13

13

18

13

18

13

18

174

 

3

  Janne Sandström

18

13

13

18

8

13

13

8

8

18

8

8

13

159

 

4

  Alberto Unia

13

13

13

8

3

18

8

13

18

12

8

13

13

153

 

5

  Bettan Jonsson

8

8

13

8

8

8

18

8

13

13

13

8

13

139

 

6

  Nisse Stenbeck

13

8

8

8

13

13

13

3

 

13

8

18

18

136

 

7

  Lars Hedén

8

8

8

18

18

3

18

8

13

8

8

8

8

134

 

8

  Bengt Anefall

18

13

8

8

18

18

8

8

 

 

13

18

 

130

 

9

  Mercie Abella

13

3

8

18

13

3

13

3

13

8

13

8

13

129

 

10

  Patrik Sandin

13

13

13

 

13

13

8

 

8

8

13

13

13

128

 

11

  Pelle Lundgren

13

8

18

8

8

8

8

13

3

13

18

8

 

126

Bortrest

12

  Lena Stenbeck

8

13

8

18

 

 

8

13

8

13

13

8

13

123

* /

13

  Pierre Geerhold

13

 

 

12

18

 

18

13

8

18

2

13

8

123

* /

14

  Håkan Hjort

8

8

8

3

8

8

8

18

8

8

13

8

13

119

* /

15

  Kent Wilhelmsson

 

18

18

8

 

8

 

18

13

 

 

18

18

119

* /

16

  Kennet Andersson

 

 

8

3

13

18

13

13

13

8

8

13

8

118

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

  Lena Jervill

8

8

3

13

 

8

8

13

13

13

8

13

8

116

 

18

  Rolf Raumer

13

18

13

18

3

 

8

18

7

7

 

7

 

112

 

19

  J-O Thörnberg

7

13

8

8

13

13

13

2

3

8

3

12

8

111

* /

20

  Niclas Simpson

12

12

7

7

12

7

7

12

12

2

7

7

7

111

* /

21

  Erik Bergkvist

3

8

3

8

3

13

8

13

13

8

8

8

8

104

* /

22

  Ulf Söderström

8

8

13

13

7

 

8

13

8

3

7

3

13

104

* /

23

  Karin Hansson

 

18

13

8

 

8

8

8

8

7

13

 

13

104

* /

24

  Sven Sandin

8

8

 

2

13

8

8

 

13

13

18

8

3

102

 

25

  Lena Gustavson

13

8

2

13

13

2

3

8

13

2

8

 

13

98

 

26

  Bengt Kongstad

8

8

 

13

 

 

8

13

 

8

8

 

18

84

 

27

  Mats Larsson

 

13

 

3

13

8

 

3

8

8

13

 

8

77

 

28

  Morten Hugaas

 

 

8

 

8

 

13

13

13

 

13

 

8

76

 

29

  Tobbe Ström

 

8

 

8

3

 

 

13

8

18

3

8

3

72

 

30

  Håkan Egnell

 

8

8

13

 

18

8

 

8

 

3

 

 

66

 

31

  Tommy Eriksson

 

 

13

8

13

 

8

8

13

2

 

 

 

65

 

32

  Erik Jervill

8

2

13

8

 

2

2

 

7

2

13

 

7

64

 

33

  Patrik Myhre

3

13

13

18

3

2

8

3

 

 

 

 

 

63

 

34

  Mats Nordqvist

18

 

 

13

8

7

 

 

 

 

 

3

6

55

 

35

  Harri Kolehmainen

 

8

 

13

8

3

13

3

3

 

 

 

 

51

 

36

  Magnus Kölgran

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

18

8

8

37

 

36

  Sten Åke Bergström

 

 

13

8

 

 

 

8

 

8

 

 

 

37

 

38

  Veronika Tägtström

8

 

 

3

 

 

13

 

 

 

 

 

 

24

 

39

  Rolf Bonäs

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

13

 

3

23

 

40

  Elisabet Rilling

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

13

 

41

  Lothar Riegler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

8

 

42

  Sven-Erik Hedman

3