2018

20180622 Mixed trippel 6 lag

1 Lena Stenbeck-Nisse Stenbeck-Rolf Bonäs

2 Åsa Jonsson -Jan Sandström- K-G  Lindblom
3
Lena Gustavsson - Rolf Raumer – Mats Nordqwist

 

20180311 Öppen Dubbel 11 lag

 1 Tommy Ericsson -Nils-Göran Stenbeck

2 Rolf Raumer -Lothar Riegler

3 J-O Thörnberg –Janne Sandström

3 Patrik Sandin-Bempa Bergström

 

2017

20171107 Singel  28 lag

1 Patrik Sandin
2 Patrik Myhre

3 Uffe Söderström & Nils-Göran Stenbeck

20170612 Mixed trippel 10 lag

1 Åsa Jonsson -Jan Sandström- K-G  Lindblom

2 Bettan Jonsson - Uffe Söderström – Bengt Kongstad
3 Birgit Östling - Patrik Myhre -Pierre Geerhold
3
Lena Gustavsson - Rolf Raumer - Lars-Inge Wib
erg

 

2016

20161106 Singel  20 lag

1 Patrik Sandin
2 Emil Blomqvist

3 Anneli Löfqvist & Roger Andersson

20160611 Jubileums Öppen Dubbel 39 lag Arr: GBS  

 1 Roger Andersson-Ulf Söderström LBJ

2 Bempa Bergström-Lars-Inge Wiberg LBJ

3 Bettan Jonsson Made Kölgran LBJ

3 Patrik Sandin-Tommy Ericsson LBJ

 

20160529 Mixed trippel 9 lag

1 Birgit Östling-Mats Nordqvist- K-G  Lindblom

2 Lars Heden - Kenneth Andersson Made Kölgran
3 Åsa Jonsson- Niclas Simpsson –Pierre Geerhold
3 Vivian Simpsson- Tommy Åberg–Anki Rosen

 

2015

20151101 Singel  

1 Made Kölgran
2 Rolf Raumer

3 Birgit Östling & Roger Andersson

20150524 Mixed trippel

1 Bettan Jonsson-Roger Andersson-Thorbjörn Andenius
2 Vivian Simpsson- Niclas Simpsson –Uffe Söderström
3 Patrik Sandin
–Åsa Jonsson-K-G  Lindblom
3 Birgit Östling-Mats Nordqvist-Patrik Myhre

2014

20141108 Singel  16 lag
1 Lars-Inge Wiberg
2 Lars Hedén

3 Rolf Raumer & Nisse Stenbeck                                 

 

20141101 GBS Klubbmästerskap Öppen dubbel 31 lag Arr: GBS  

 1 Vivian Simpsson- Elisabet Rilling  LBJ

2 Bettan Jonsson–Rolf Raumer LBJ

3 Lars Heden - Kenneth Andersson LBJ

3 Svante Engelmark- Lars Boussard ESP

 

20140524 Mixed trippel

1 Lena Stenbeck-Nisse Stenbeck-Bempa Bergström

2 Rolf Raumer-Birgit Östling- Lena Gustavsson
3 Vivian Simpsson- Niclas Simpsson –Anki Rosen
4
Peter Olsson-Britt Rosén-K-G  Lindblom

 

20140125BS Klubbmästerskap Öppen Trippel 19 lag Arr: GBS  

 1 Lars Heden - Kenneth Andersson-Patrik Sandin LBJ

2 Rigmor Sundberg-Ylva Hedman-U-B Wikström

3 Janne Söderström-Berne Marklund-Per Nordström

3 Ann-Margret Pierrou-Albertö Unia-Astrid Hillmam                                                                                                                                                                               

 

2013

20131107 Singel  20 lag
1 Rolf Raumer
2 Patrik Sandin

3 Lars Hedén & Magnus Kölgran

 

20130509 Mixed trippel 6 lag

1 Anki Rosén-Lars-Inge Wiberg-Mats Nordqvist

2 Peter Olsson-Britt Rosén-K-G  Lindblom
3 Vivian Simpsson- Elisabet Rilling –Rolf Cronebratt
4 Bettan Jonsson–Roger Andersson-Rolf Raumer

 

2012

20121129 Singel
1 Åsa Jonsson
2 Lars Hedén

3 Rolf Raumer

Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: C:\Documents and Settings\Rolf\Mina dokument\Boule\Hemsida\Si-12.jpg

20121122  Skytte
1 Mats Nordqwist
2 Karl-Gustav Lindblom

3 Rolf Raumer 

Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: C:\Documents and Settings\Rolf\Mina dokument\Boule\Hemsida\Sk-12.jpg

20121115  Lägg
1 Svante Engelmark
2 Rolf Raumer

3 Rune Nordström

Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: Beskrivning: C:\Documents and Settings\Rolf\Mina dokument\Boule\Hemsida\Lä-12.jpg

BS Klubbmästerskap Öppen Trippel 19 lag Arr: GBS  

 1 Bengt Persson-Margareta Persson-Iommy Åberg ESP/ESP/ LBJ

2 Bettan Jonsson-Roger Andersson-Bengt Kongstad LBJ

3 Rolf Bonäs-Britt Rosén-Peter Olsson LBJ

3 Lena Stenbeck-Nisse Stenbeck-Tommy Lundqvist LBJ

 

20120317 GBS Klubbmästerskap Öppen dubbel 36 lag Arr: GBS  

 1 Ann-Margret Pierrou-Albertino Unia LBJ/GBS

2 Sten-Åke Bergström- Tommy Lundqvist   LBJ

3 Lars-Inge Wiberg-Rolf Raumer   LBJ

3 Ulf Söderström-Patrik Sandin HED

 

2011

20111105 LBJ-MÄSTARE    20 lag

Placering:

                      Skytte:

                                          1. LARS HEDÉN

                                            2. ELISABET RILLING

                                            3. MATS NORDQUIST

 

                      Lägg:            1. KENNETH ANDERSSON

                                            2. BETTAN JONSSON

                                            3. ÅSA JONSSON

 

                      Singel:          1. MIKAEL JOHANSSON-ROLFMARK

                                            2. ÅSA JONSSON

                                            3. ELISABET RILLING

 

LBJ-MÄSTARE    SSK

                                            1. MIKAEL JOHANSSON-ROLFMARK

                                            2. ELISABET RILLING

                                            3. BETTAN JONSSON

                                            3. MATS NORDQUIST

 

20111022 Trippel ( 7 Lottade lag):

1.   Lars Hedén, Rolf Raumer, Lothar Riegler

2.   Ann-Kristin Rosén, Vivian Simpsson, Patrik Sandin

3.   Lizzie Hjert, Bengt Kongstad, Bror Vakant

4.   Erkki Munnukka, Ulla-Britt Wickström, Ethel Forsberg

 

20110529 Mixed trippel 11 lag

1 Bittan Åberg-Tommy Åberg-Rickard Åberg

2 Maggan Mohlèn-Micke Johansson/Rolfmark-Mats Olsson
3 Vivian Simpsson-Ulf Söderström– Roger Andersson
4 Elisabet Rilling –Rolf Cronebratt-Kenneth Andersson

 

2010

Höstturnering 2010 finalseger:
Lena Stenbeck och Rolf Raumer

20101021 Öppen trippel 6 lag
1  Rolf Raumer-Kenneth Andersson-Erkki Munnukka
2 Anki Rosen-Gun Nordin-Lizzie Hjert
3 Pelle Lundgren-Patrik Sandin-Roger Andersson
4 Bettan Jonsson-Tommy Lundqvist-Ylva Hedman

20100918  Skytte
1 Kalle Lindblom
2 Kenneth Andersson
3 Ulf Söderström

3 UB Vikström


20100918  Lägg
1 Kalle Lindblom
2 Patrik Sandin
3 Rolf Raumer

3 Ethel Forsberg


20100918 Singel  lag

1 Tommy Lundqvist
2 Kalle Lindblom
3 Patrik Sandin
3 Rolf Raumer

20100522 Mixed trippel 13 lag


1 Karl Gustav Lindblom-Åsa Jonsson-Patrik Sandin

2 Bittan Åberg-Tommy Åberg-Rickard Åberg
3 Rolf Raumer-Bettan Jonsson– Roger Andersson
4 Sivert Henriksson-Marianne Henriksson-B-O Andreasen

 

20100427 Slutspelet i vårturneringen:

1. Pelle Lundgren

2. Ulf Söderström

3. Tommy Lundqvist och Rolf Raumer

 

20100112 Höstturnering final

1. Lars Hedén - Mikael Johansson Rolfmark

2. Lothar Riegler - Kalle Lindblom

3. Patrik Sandin - Åsa Jonsson

3. Pelle Lundgren - Ylva Hedman

 

2009

20091024GBS Klubbmästerskap Öppen dubbel    Arr: GBS  

1 Rolf Bonäs Lothar Riegler   LBJ

2 Mats Olsson Margareta Mohlén   LBJ

3 Tommy Åberg Anki Rosén   LBJ

3 Berne Marklund Birgitta Marklund   ESP

 

20090919 LBJ-Mästare
1 Mikael Johansson/Rolfmark
2 Elisabet Rilling
3 Lars Heden
3 Lars Byquist

 

 

20090905 Öppen trippel 5 lag
1  Bert Hillgren-Elisabet Rilling-Lena Stenbeck
2 Kenneth Andersson-Anki Rosen-Rolf Mattsson
3 Nils-Göran Stenbeck-Jan-Owe Törnberg-Per Lundgren

 

 

20090521 Mixed trippel 8 lag
1 Bittan Åberg-Tommy Åberg-Rickard Åberg
2 Karl Gustav Lindblom-Åsa Jonsson-Vivianne Simpson
3 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck-Rolf Mattsson
4 Sivert Henriksson-Marianne Henriksson-B-O Andreasen


20090421 Vinterturnering final

1 Mats Olsson
2 Karl Gustav Lindblom
3 Erkki Munnukka
4 Lothar Riegler

 

2008

 

 

20081016 Öppen trippel 9 lag
1 Lena Stenbeck-Patrik Sandin-Elisabet Rilling

2 Ylva Hedman-Sven Sandin-J-O Thörnberg 
3 Lothar Riegler-Rolf Cronebratt-Christer Axenstål
4 Ethel Forsberg-Ulla Edvinsson-Lars Heden

 

 

20080928 Skytte
1 Micke J/R
2 Elisabet Rilling
3 Mats Olsson


20080928 Lägg
1 Lars Heden
2 Sven Sandin
3 Patrik Sandin


20080928 Singel 25 lag
1 Micke J/R
2 Rolf Bonäs
3 Mats Olsson

 

 

20080608 Mixed-trippel 8 lag
1 Mikael Johansson/Rolfmark-Anki Rosen-Lars Heden
2 Elisabet Rilling-Sven Åberg-Rolf Cronebratt
3 Lothar Riegler-Ulf Söderström-Ylva Hedman
4 Erkki Munnukka-Sven Sandin-Lizzie Hjert

 

 

20080607 Dubbel 11 lag
1 Rikard Åberg-Mats Olsson
2 Sivert Henriksson-Anki Rosen
3 Mikael Johansson/Rolfmark-Nils-Göran Stenbeck
4 Lizzie Hjert-Ulla-Britt Wickström

 

 

20080422 Vinterturnering final
1 Mikael Rolfmark/Johansson
2 Lizzie Hjert
3 Mats Olsson
4 Lothar Riegler

 

 

2007

 

 

20070927 Skytte
1 Lothar Riegler
2 Micke J/R
3 Elisabet Rilling


20070925 Lägg
1 Rolf Cronebratt
2 Astrid Östberg
3 Ylva Hedman


20070920 Singel
1 Micke J/R
2 Tommy Åberg
3 Patrik Sandin

 

20070603 Trippel 8 Lag
1 Marianne Henriksson-Sune Jonsson-Mikael Johansson/Rolfmark
2 Elisabet Rilling-Jan-Åke Öst-Lothar Riegler
3 Maj Segerberg-Egart Calin-Patrik Sandin


20070602 Dubbel 12 Lag
1 Sivert Henriksson-Jan-Åke Öst
2 Ylva Hedman-Mats Olsson
3 Egart Calin-Rolf Cronebratt

20070517 Mixed-trippel 10 Lag
1 Lothar Riegler-Ethel Forsberg-Nils Stenbeck
2 Sune Jonsson-Monica Zetterström-Patrik Sandin
3 Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling-Sven Åberg


20070425 Vinterturnering

1 Patrik Sandin
2 Lothar Riegler
3 Lena Stenbeck

2006
Bäste herre
Lothar Riegler


Bäste Dam 
Elisabet Rilling


20061019 Lägg  11 Lag
1 Rolf Cronebratt
2 Christer Axenstål

3 Rolf Mattsson


20061017 Skytte 15 Lag
1 Johanna Löfqvist
2 Rolf Bonäs
3 Patrik Sandin


200610 Singel 21 Lag
1 Elisabet Rilling
2 Ylva Hedman
3 Rolf Cronebratt


20060528 Trippel 5 Lag
1 Sune Jonsson-Lena Stenbeck-Elisabet Rilling
2 Monica Zetterström-Sonja Ottosson- Nils Stenbeck
3 Rolf Mattsson-Ylva Hedman-Sivert Henriksson


20060527 Dubbel 9 Lag
1 Lothar Riegler- Mikael Johansson/Rolfmark
2 Lizzie Hjert-Elisabet Rilling
3 Patrik Sandin-Rolf Mattsson


20060525 Mixed-trippel 9 Lag
1 Lothar Riegler-Lena Stenbeck-Nils Stenbeck
2 Erkki Munnukka-Rolf Mattsson-Lizzie Hjert
3 Marianne Henriksson-Sivert Henriksson-Ulf Söderström


20060425 Vinterturnering
1 Tommy Åberg
2 Mikael Johansson/Rolfmark
3 Mats Olsson


2005
Bäste Herre
Lothar Riegler


Bäste Dam
Monica Zetterström

050929 Lägg
1 Rolf Cronebratt
2 Patrik Sandin
3 Ylva Hedman


050922 Skytte
1 Rickard Åberg
2 Rolf Cronebratt
3 Ulf Söderström


050908 Singel
1 Patrik Sandin
2 Lothar Riegler
3 Sune Jonsson


050522 Trippel
1 Gullan Mohlén-Johanna Löfqvist-Mikael Johansson/Rolfmark
2 Ylva Hedman-Rolf Cronebratt-Sune Jonsson
3 Elisabet Rilling-Lothar Riegler-Christer Axenstål


050521 Dubbel
1 Monica Zetterström-Mikael Johansson/Rolfmark
2 Karlo Madsen-Lothar Riegler
3 Johanna Löfqvist-Rolf Cronebratt


050505 Mixed-Trippel 11 lag
1 Marianne Henriksson-Sivert Henriksson-Rolf Bonäs
2 Monica Zetterström-Sune Jonsson-Mikael Johansson/Rolfmark
3 Elisabet Rilling-Lothar Riegler-Ulf Söderström


050424 Vinterturnering
1 Mats Olsson
2 Tommy Åberg
3 Lothar Riegler

2004
Bäste herre
Patric Sandin


Bäste dam
Ylva Hedman

040921 Skytte 10 deltagare
1 Patrik Sandin
2 Rickard Åberg
3 Mikael Johansson/Rolfmark

040916 Singel 19 deltagare
1 Patrik Sandin
2
Nils Stenbeck
3 Sven Sandin


040613 Trippel 9 lag
1 Patrik Sandin- Nils Stenbeck-Sven Sandin
2 Lizzie Hjert-Johanna Löfkvist-Marianne Henriksson
3 Ylva Hedman-Ulf Söderström-Christer Axenstål


040612 Dubbel 13 lag
1 Mikael Johansson/Rolfmark-Sven Åberg
2 Ylva Hedman-Lothar Riegler
3 Rickard Åberg-Sune Jonsson


Mix-trippel  11 lag   040520.
1 Elisabet Rilling-Ulf Söderström-Lothar Riegler
2 Lizzie Hjert-Erkki Munnukka-Rolf Mattsson
3 Ylva Hedman-Torsten Holm-Karlo Madsen


Vinterturneringen  040504.
1 Patrik Sandin
2 Mats Olsson
3 Sune Jonsson

2003

030918 Skytte-KM  14 deltagare
1 Sven Åberg
2 Mats Olsson
3 Lothar Riegler

030911 Singel    16 deltagare
1 Nisse Stenb
eck
2 Mikael Johansson/Rolfmark
3 Ulf Söderström

030529 Mix-Trippel   8 lag
1 Monica Zetterström-Sune Jonsson-Mikael Johansson/Rolfmark
2 Elisabet Rilling-Ulf Söderström-Sven Sandin
3 Johanna Löfqvist-Christer Axenstål-Tommy Åberg

030511 Trippel     9 lag
1 Patrik Sandin-Elisabet Rilling-Karl-Gustav Johnsson
2 Mats Olsson-Sune Jonsson-Rolf Cronebratt
3 Christer Axenstål-Birgit Palm-Osborne Palm

030510 Dubbel    12 lag
1 Mikael Johansson/Rolfmark-Jan-Ove Thörnberg
2 Mats Olsson-Bengt Johansson
3 Rickard Åberg-Christer Axenstål

030506 Vinterturnerig
1 Patrik Sandin
2 Lothar Riegler
3 Rickard Åberg

Bästa Herre =  Mikael Johansson/Rolfmark
Bästa Dam  =  Elisabet Rilling

2002
Singel    24 deltagere
1 Sune Jonsson
2 Lothar Riegler
3 Torsten Holm


Dubbel   10 lag
1 Patrik Sandin-Tommy Åberg
2 Birgit Palm-Tenho Saviluoto
3 Mats Olsson-Karl-Gustav Johnsson


Trippel     5,5 lag
1 Tenho Saviluoto-Rolf Mattsson-Birgit Palm
2 Osborne Palm-Britt-Marie Cronebratt-Lena Hellström
3 Elisabet Rilling-Torsten Holm-Johanna Löfqvist


Mixed-dubbel    11 lag
1 Gullan Mohlen-Rickard Åberg
2 Bittan Åberg-Mats Olsson
3 Nisse Stenbeck-Lena Hellström


Bästa Herre=  Rickard Åberg              Bästa Dam= Birgit Palm


2001
Singel      19 deltagare
1 Mats Olsson
2 Tommy Åberg
3 Torsten Holm


Dubbel     13 lag
1 Elisabet Rilling-Patrik Sandin
2 Maggan Mohlen-Tenho Saviluoto
3 Rolf Mattsson-Torsten Holm


Trippel      8 lag
1 Tehno Saviluoto-Lothar Riegler-Patrik Sandin
2 Ulf Söderström-Sune Cederström-Rickard Åberg
3 Bengt Johansson-Sune Jonsson-Rolf Mattsson


Mixed-dubbel      8 lag
1 Elisabet Rilling-Rickard Åberg
2 Johanna Löfqvist-Rolf Mattsson
3 Lena Hellström-Karl-Gustav Johnsson


Bästa Herre= Mats Olsson             Bästa Dam= Elisabet Rilling


2000
Singel        14 deltagare
1 Patrik Sandin
2 Sven Sandin
3 Lothar Riegler


Dubbel        8 lag
1 Maggan Mohlen-Mats Olsson
2 Nisse Stenbeck-Lena Hellström
3 Tommy Åberg-Bengt Söderman


Trippel        7 lag
1 Tommy Åberg-Sune Jonsson-Monica Zetterström
2 Maggan Mohlen-Mats Olsson-Sven Åberg
3 Nisse Stenbeck-Lena Hellström-Leif Åberg


Mixed-dubbel      10 lag
1 Sune Jonsson-Monica Zetterström
2 Lothar Riegler-Birgitta Persson
3 Maggan Mohlen-Mats Olsson


Bästa Herre = Sune Jonsson           Bästa Dam= Monica Zetterström


1999
Singel
1 Sven Åberg
2 Uno Eriksson
3 Elisabet Rilling


Dubbel
1Patrik Sandin-Rickard Åberg
2 Lena Hellström-Nisse Stenbeck
3 Sven Sandin-Ulf Söderström


Trippel
1 Rolf Bonäs-Patrik Sandin-Sven Sandin
2 Monica Zetterström-Sune Jonsson-Rickard Åberg
3 Sven Åberg-Torsten Lindqvist-Egart Callin


Mixed-dubbel
1 Maritha Grimsen-Uno Eriksson
2 Maggan Mohlen-Sune Jonsson
3 Monica Zetterström-Tommy Åberg


1998
Singel
1 Patrik Sandin
2 Elisabet Rilling
3 Lena Hellström


Dubbel
1 Egart Callin-Henrik Callin
3 Torsten Lindqvist-


Trippel
1 Sven Sandin-Patrik Sandin-Rolf Bonäs
2 Rolf Mattsson-Nils Bauman-Jan Johansson
3 Tommy Åberg-Sven Åberg-Rickard Åberg


Mixed-dubbel
1 Gullan Mohlen-Rickard Åberg
2
3 Sven Sandin-

 

KM 1997
Mixed dubbel    10 lag
1 Malin Mohlen-Sune Jonsson
2Gullan Mohlen-Rickard Åberg
3 Lena Hellström-Nils Stenbeck


Dubbel      12 lag
1 Magnus Callin-Egart Callin
2 Patrik Sandin-Sven Sandin
3 Torsten Lindqvist-Uno Schmidt


Trippel      5 lag
1 Patrik Sandin-Sven Sandin-Rolf Bonäs
2 Magnus Callin-Sven Åberg-Lars-Olof Persson
3 Lena Hellström-Nils Stenbeck-Uno Eriksson


Singel
1 Lena Hellström
2 Sune Jonsson
3 Sven Sandin

KM 1996
Singel
1 Lars-Olof Persson
2 Elve Larsson
3 Sven Sandin


Mixed dubbel  6 lag
1 Malin Mohlen-Sune Jonsson
2 Lena Hellström-Nisse Stenbeck
3 Maggan Mohlen-Mats Olsson


Dubbel    9 lag
1 Rolf Mattsson-Nils Bauman
2 Christer Axenstål-Kent Hjälmbrink
3 Torsten Lindqvist- Uno Eriksson


Trippel    5 lag
1 Lena Hellström-Nisse Stenbeck-Uno Eriksson
2 Christer Axenstål-Kent Hjälmbrink-Lars-Åke Brolin
3 Gullan Mohlen-Geron Mohlen-Rolf Bonäs

KM 1995
Singel
1 Tommy Åberg
2 Sven Åberg
3 Sune Jonsson


Dubbel
1 Tommy Åberg-Fredrik Åberg
2 Rolf Bonäs-Tommy Lundqvist
3 Terttu Mattila-


Trippel
1 Sven Åberg-Rickard Åberg-Sune Jonsson
2 Sven Sandin-Lena Hellström-Nisse Stenbeck
3 Mats Olsson-Geron Molén-Fredrik Åberg

KM 1994
Singel

1 Tommy Åberg
2 Rolf Bonäs
3


Dubbel
1 Sven Åberg-Rickard Åberg
2 Christer Axenstål-
3 Rolf Bonäs-Fredrik Åberg


Trippel

1 Mats Olsson-Geron Mohlen-Torsten Lindqvist
2 Sune Jonsson-Janne Johansson-Uno Eriksson
3 Tommy Åberg-Rolf Bonäs-Fredrik Åberg

 

KM 1993
Singel
1 Kalle Johansson
2 Jan Johansson
3 Rolf Mattsson


Dubbel
1 Christer Axenstål - Kent Hjälmbrink
2 Torsten Lindqvist-
3


Trippel
1 Monica Zetterström-Pia Eriksson-Adam Brolin
2 Rolf Mattsson.Nils Bauman-Jan Johansson
3


KM 1992
Singel
1
2 Jan Johansson
3


Dubbel   

1
2 Torsten Lindqvist-
3


Trippel  

1 Jan Johansson-
2
3


KM 1991
Singel

1 Jan Leijontand
2 Rolf Mattsson
3 Tommy Åberg


Dubbel  6 lag

1 Torsten Lindqvist-
2 Tommy Åberg-Rolf Bonäs
3


Trippel  6 lag
1 Terttu Mattila -
2 Rolf Mattsson-Nils Bauman-Jan Johansson
3

KM 1990
Singel

1
2
3


Dubbel
1
2 Terttu Mattila -
3

Trippel

1 Terttu Mattila-Torsten Lindqvist-
2 Jan Johansson-
3

KM 1989
Singel

1 Tommy Åberg
2 Torsten Johansson
3 Jan Leijontand


Dubbel

1 Bengt Strindberg-Keijo Sjölund
2 Jan Leijontand-Laila Westerberg
3 Sven Berger-Jan Johansson


Trippel

1 Terttu Mattila-Laila Westerberg-Christer Axenstål
2 Sven Berger-Tortsen Lindqvist-Jan Johansson
3 Jan Johansson-Thomas Lundqvist- X

KM 1988
Singel
1 Per-Arne Lönnqvist
2
3


Dubbel
1 Torsten Johansson-Christer Axenstål
2 Terttu Mattila -
3


Trippel
Ingen trippel tävling lågt deltagande

 

KM 1987
Singel

1
Dubbel

1
Trippel

1

KM 1986
Singel
1 Magnus Alven
Dubbel
1 Bengt Strindberg-Keijo Sjölund
Trippel
1 Lothar Riegler-Jan Leijontand-Sven Krantz

KM 1985
Singel  14 deltagare
1 Manfred Wiess

2 Gerard Hoinard

3 Caj Collin
Dubbel  9 lag
1 Lothar Riegler-Andrë Melenier

2 Jean Amiot-Gilles Hoinard

3 Astrid Renström-Llars Bygdemark
Trippel
1 Caj Collin-Adam Brolin-André Metenier

2 Clemens Gemperli-Mikael Engwall-Sakari Loikhanen

3 Astrid Renström-Lars Bygdegård-James Newton

KM 1984
Singel

1 Gerard Hoinard

2 Keijo Sjölund

3 John Newton
Dubbel

1 André Metenier-Henry Tanzilli
Trippel

1 Caj Collin- Adam Brolin-André Metenier

KM 1983
Singel
1
Dubbel
1
Trippel
1

KM 1982
Singel
1
Dubbel
1
Trippel
1

KM 1981
Singel
1
Dubbel
1
Trippel
1

 

KM 1980
Singel
1
Dubbel
1
Trippel
1

KM 1979
Singel
1
Dubbel     
1 Henri Langeron - Manuel Andreu
2 Solgerd Tanzilli - Britt-Marie Hoinard
3 Bertil Mattsson - Johan Mattsson
Trippel     
1 Solgerd Tanzilli-Jean Amiot-Britt-Marie Hoinard
2 Marie Pettersson-Johan Mattsson-Bertil Mattsson
3 Amor Sbeitli-Denis Bizot-Henry Tanzilli

KM 1978
Singel
1
Dubbel   
1 Britt-Marie Hoinard - Jean Amiot
2 Solgerd Tanzilli - Carl-Gustav Eklund
3
Trippel  
1
2
3