DM-2018

 

2018-05-13 SvBF Stora DM (BBF)

Dam Dubbel C-pool (D)    Antal lag 13

3 Åsa Jonsson-Lena Stenbeck LBJ

 

2018-05-13 SvBF Stora DM (BBF)

V55 Dubbel C-pool (D)    Antal lag 16

3 Sten-Åke Bergström-Rolf Raumer LBJ

 

2018-05-12 SvBF Stora DM (BBF)

Öppen Trippel C-pool (D)    Antal lag 23

1 Sten-Åke Bergström-Patrik Sandin-Jan Sandström LBJ

 

2018-05-11 SvBF Stora DM (BBF)

Dam Singel Skytte (D)    Antal lag 11

2 Lena Stenbeck LBJ

 

2018-05-11 SvBF Stora DM (BBF)

V65 Singel Skytte (D)    Antal lag 11

3 Rolf Raumer LBJ

 

2018-05-11 SvBF Stora DM (BBF)

V55 Singel Skytte (D)    Antal lag 6

1 Roger Andersson LBJ

2 Rolf Bonäs LBJ

 

2018-05-11 SvBF Stora DM (BBF)

V65 Singel Monrad (D)    Antal lag 95

1 Rolf Raumer LBJ

 

2018-05-11 SvBF Stora DM (BBF)

Dam Singel C-pool (D)    Antal lag 30

2 Lena Stenbeck LBJ

 

2018-03-18 SvBF Lag DM V55 V65 (UPS)

V65 Annan Grupp (D)    Antal lag 20

2 Rolf Raumer -Lena Stenbeck-Erkki Munnukka-Karl-Gustav Lindblom-

  Lena Gustavsson-Nils Stenbeck -Håkan Egnell-Lothar Riegler  LBJ

 

2018-03-17 SvBF Lag DM V55 V65 (UPS)

V55 Annan Grupp (D)    Antal lag 10

1 Rolf Raumer -Rolf Bonäs-Bettan Jonsson-Karl-Gustav Lindblom-

  Mats Nordqvist- Sten-Åke Bergström -Janne Sandström LBJ

 

DM-2017

 

2017-06-04 SvBF Mixed DM (AOB)

V55 Mixed Dubbel C-pool (D)    Antal lag 10

1 Bettan Jonsson-Karl-Gustav Lindblom LBJ

3 Lena Gustavson-Ulf Söderström LBJ

 

2017-06-04 SvBF Mixed DM (AOB)

Öppen Mixed Dubbel C-pool (D)    Antal lag 13

2 Åsa Jonsson-Roger Andersson LBJ

 

2017-06-04 SvBF Mixed DM (AOB)

V65 Mixed Dubbel Monrad (D)    Antal lag 20

3 Ann-Kristin Rosén-Tommy Åberg LBJ

                

2017-06-03 SvBF Mixed DM (AOB)

V65 Mixed Trippel Monrad (D)    Antal lag 13

1 Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer-Lena Gustavson LBJ

 

2017-05-28 SvBF Stora DM (BBF)

Dam Dubbel C-pool (D)    Antal lag 15

1 Elisabet Rilling-Lena Gustavson LBJ

 

2017-05-28 SvBF Stora DM (BBF)

V55 Dubbel C-pool (D)    Antal lag 17

2 Lothar Riegler-Nils Stenbeck LBJ

 

2017-05-27 SvBF Stora DM (BBF)

V55 Trippel C-pool (D)    Antal lag 15

3 Ulf Söderström-Jan Sandström-Sten-Åke Bergström LBJ

 

2017-05-26 SvBF Stora DM (BBF)

Dam Singel Skytte (D)    Antal lag 9

3 Elisabet Rilling LBJ

 

2017-05-26 SvBF Stora DM (BBF)

V55 Singel Skytte (D)    Antal lag 5

1 Harri Kolehmainen LBJ

2 Rolf Bonäs LBJ

 

2017-05-26 SvBF Stora DM (BBF)

Dam Singel C-pool (D)    Antal lag 13

2 Åsa Jonsson LBJ

3 Bettan Jonsson LBJ

 

2017-05-26 SvBF Stora DM (BBF)

V55 Singel C-pool (D)    Antal lag 20

3 Harri Kolehmainen LBJ

 

2017-03-18 SvBF Lag DM V55 V65 (UPS)

V55 Annan Grupp (D)    Antal lag 11

1 Roger Andersson-Rolf Bonäs-Bettan Jonsson-Karl-Gustav Lindblom-

  Mats Nordqvist-Ann-Kristin Rosén-Lena Stenbeck-Birgit Östling LBJ

 

 

DM-2016

 

2016-10-09 SvBF Lag DM Öppen och Dam (UPS)

Dam Annan Grupp (D)    Antal lag 16

2 Vivianne Simpson-Åsa Jonsson-Lena Stenbeck LBJ

3 Elisabet Rilling-Ann-Kristin Rosén-Birgit Östling LBJ

 

2016-06-06 SvBF DM (NÄS)

V55 Dubbel Pool (D)    Antal lag 21

1 Roger Andersson-Ulf Söderström LBJ

3 Sten-Åke Bergström-Karl-Gustav Lindblom LBJ

 

2016-06-06 SvBF DM (NÄS)

V65 Dubbel Monrad (D)    Antal lag 66

2 Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ

 

2016-06-06 SvBF DM (NÄS)

Dam Dubbel Pool (D)    Antal lag 8

1 Åsa Jonsson-Lena Stenbeck LBJ

 

2016-06-05 SvBF DM (NÄS)

V65 Trippel Monrad (D)    Antal lag 38

3 Rolf Cronebratt-Lothar Riegler-Elisabet Rilling LBJ

 

2016-06-05 SvBF DM (NÄS)

V55 Trippel Pool (D)    Antal lag 13

2 Roger Andersson-Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer LBJ

3 Sten-Åke Bergström-Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ

 

2016-06-04 SvBF DM (NÄS)

V55 Singel Pool (D)    Antal lag 20

3 Sten-Åke Bergström LBJ

3 Rolf Bonäs LBJ

 

2016-06-04 SvBF DM (NÄS)

V55 Skytte (D)   

2 Karl-Gustav Lindblom LBJ

3 Elisabet Rilling LBJ

 

2016-06-04 SvBF DM (NÄS)

V65 Skytte (D)   

2 Rolf Raumer LBJ

 

2016-06-04 SvBF DM (NÄS)

Dam Singel Pool (D)    Antal lag 33

3 Åsa Jonsson LBJ

 

2016-06-04 SvBF DM (NÄS)

V65 Singel Monrad (D)    Antal lag 61

2 Tommy Åberg LBJ

 

2016-05-01 SvBF Mixed DM (LEK)              

V55 Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 13

3 Bettan Jonsson-Karl-Gustav Lindblom LBJ

 

 

2016-04-30 SvBF Mixed DM (LEK)

V65 Mixed Trippel Monrad (D)    Antal lag 22

1 Rolf Raumer-Vivianne Simpson-Lars-Inge Wiberg LBJ

 

 

 

 

2016-03-20 SvBF Lag DM V55, V65 (UPS)

V65 Annan Grupp (D)    Antal lag 16

1 Lothar Riegler-Lars-Inge Wiberg-Vivianne Simpson-Rolf Raumer

Jan-Ove Thörnberg-Kenneth Andersson-Nils Stenbeck LBJ

 

2016-03-19 SvBF Lag DM V55, V65 (UPS)

V55 Annan Grupp (D)    Antal lag 11

1 Sten-Åke Bergström-Ulf Söderström-Bettan Jonsson-

Karl-Gustav Lindblom-Mats Nordqvist-Ann-Kristin Rosén LBJ

 

 

DM-2015

2015-10-10 Lag DM Öppen (EBP)

Öppen 3+3 Grupp (D)    Antal lag 15

3 Åsa Jonsson-Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer-

Jan Sandström-Lena Stenbeck-Birgit Östling LBJ

 

2015-05-31 SvBF Mixed DM (UPS)

V55 Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 11

3 Margareta Mohlén-Mats Olsson LBJ

3 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ

 

2015-05-30 SvBF Mixed DM (UPS)

V65 Mixed Trippel Monrad (D)    Antal lag 24

1 Lena Gustavson-Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ

2 Christer Axenstål-Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling LBJ

 

2015-05-30 SvBF Mixed DM (UPS)

V55 Mixed Trippel Pool (D)    Antal lag 8

1 Sten-Åke Bergström-Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ

 

2015-05-17 SvBF Stora DM (NÄS)

V65 Dubbel Monrad (D)    Antal lag 44

3 Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ

 

2015-05-17 SvBF Stora DM (NÄS)

V55 Dubbel Pool (D)    Antal lag 22

1 Lothar Riegler-Nils Stenbeck LBJ

 

2015-05-17 SvBF Stora DM (NÄS)

Dam Dubbel Pool (D)    Antal lag 9

3 Åsa Jonsson-Lena Stenbeck LBJ

 

 

2015-05-16 SvBF Stora DM (NÄS)

V55 Trippel Pool (D)    Antal lag 15

1 Roger Andersson-Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer LBJ

 

2015-05-16 SvBF Stora DM (NÄS)

V65 Trippel Monrad (D)    Antal lag 38

1 Elisabet Rilling-Vivianne Simpson-Tommy Åberg LBJ

 

 

2015-05-15 SvBF Stora DM (NÄS)

V55 Singel Pool (D)    Antal lag 21

3 Karl-Gustav Lindblom LBJ

 

 

2015-05-15 SvBF Stora DM (NÄS)

Dam Singel Pool (D)    Antal lag 21

3 Elisabet Rilling LBJ

 

2015-03-21 SvBF Lag DM (UPS)

V55 Annan Grupp (L)    Antal lag 9

1 Karl-Gustav Lindblom-Jan Sandström-Harri Kolehmainen-Rolf Raumer-

Lena Stenbeck-Birgit Östling-Sten-Åke Bergström-Lars-Inge Wiberg LBJ

 

DM-2014

 

2014-10-12 SvBF Lag DM Dam (LBJ)

Dam Trippel Monrad (D)    Antal lag 15

2 Made Kölgran-Bettan Jonsson-Birgit Östling LBJ

 

2014-06-01 SvBF DM (ÖSK)

V55 Dubbel Monrad (D)    Antal lag 24

1 Rolf Bonäs-Vivianne Simpson LBJ

2 Harri Kolehmainen-Peter Olsson LBJ

 

2014-06-01 SvBF DM (ÖSK)

V65 Dubbel Monrad (D)    Antal lag 48

1 Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ

 

2014-05-31 SvBF DM (ÖSK)

V55 Trippel Monrad (D)    Antal lag 14

1 Sten-Åke Bergström-Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ

 

2014-05-31 SvBF DM (ÖSK)

V65 Trippel Monrad (D)    Antal lag 24

1 Rolf Cronebratt-Lothar Riegler-Elisabet Rilling LBJ

 

2014-05-30 SvBF DM (ÖSK)

V55 Singel Monrad (D)    Antal lag 24

2 Peter Olsson LBJ

 

2014-05-30 SvBF DM (ÖSK)

V65 Singel Monrad (D)    Antal lag 25

1 Rolf Raumer LBJ

 

2014-05-30 SvBF DM (ÖSK)

V-55 Skytte (D)

1 Rolf Bonäs LBJ

3 Rolf RaumerLBJ

 

2014-05-30 SvBF DM (ÖSK)

Dam Skytte (D)

3 Elisabeth Rilling LBJ

 

2014-05-11 SvBF Mix DM (NÄS)

V65 Mixed Dubbel Monrad (D)    Antal lag 58

1 Lothar Riegler-Vivianne Simpson LBJ

 

2014-05-11 SvBF Mix DM (NÄS)

V55 Mixed Dubbel Monrad (D)    Antal lag 15

3 Peter Olsson-Britt Rosén LBJ

 

2014-05-11 SvBF Mix DM (NÄS)

Öppen Mixed Dubbel Monrad (D)    Antal lag 27

3 Åsa Jonsson-Karl-Gustav Lindblom LBJ

 

2014-05-10 SvBF Mix DM (NÄS)

V55 Mixed Trippel Monrad (D)    Antal lag 11

2 Karl-Gustav Lindblom-Peter Olsson-Britt Rosén LBJ

 

2014-05-10 SvBF Mix DM (NÄS)

V65 Mixed Trippel Monrad (D)    Antal lag 34

3 Lothar Riegler-Elisabet Rilling-Kenneth Andersson LBJ

 

2014-03-23 Lag DM (KLO)

V55 3+3 C-pool (D)    Antal lag 12                                                                                                                                             

1 Bettan Jonsson-Tommy Åberg-Lothar Riegler-Jan Sandström-

Ann-Kristin Rosén-Lena Stenbeck-Sten-Åke Bergström

 

2013-09-01 DM Mix Öppen V 55 / V 65 (LEK)

Öppen Mixed Dubbel Monrad (D)    Antal lag 19

3 Sten-Åke Bergström-Birgit Östling LBJ

 

2013-09-01 DM Mix Öppen V 55 / V 65 (LEK)

V55 Mixed Dubbel Monrad (D)    Antal lag 11

1 Ann-Kristin Rosén-Tommy Åberg LBJ

2 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck LBJ

3 Rolf Bonäs-Vivianne Simpson LBJ

 

2013-08-31 DM Mix Öppen V 55 / V 65 (LEK)

V65 Mixed Trippel Monrad (D)    Antal lag 26

1 Lena Gustavson-Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ

 

2013-06-09 SvBF DM (MOR)

V65 Dubbel Annan (D)    Antal lag 45

1 Rolf Raumer-Lars-Inge Wiberg LBJ

 

2013-06-09 SvBF DM (MOR)

V55 Dubbel Annan (D)    Antal lag 16

1 Rolf Bonäs-Vivianne Simpson LBJ

3 Sten-Åke Bergström-Karl-Gustav Lindblom LBJ

3 Nils Stenbeck-Tommy Lundqvist LBJ

 

2013-06-09 SvBF DM (MOR)

Dam Dubbel Annan (D)    Antal lag 11

3 Lena Stenbeck-Åsa Jonsson LBJ

 

2013-06-08 SvBF DM (MOR)

V55 Trippel Annan (D)    Antal lag 12

1 Rolf Bonäs-Tommy Åberg-Ann-Kristin Rosén LBJ

 

2013-06-07 SvBF DM (MOR)

V55 Singel Annan (D)    Antal lag 15

1 Rolf Raumer LBJ

3 Karl-Gustav Lindblom LBJ

 

2013-06-07 SvBF DM (MOR)

V55 Singel Skytte (D)    Antal lag 10

1 Karl-Gustav Lindblom LBJ

 

2013-03-09 Lag DM (KLO)

V55 3+3 C-pool (D)    Antal lag 12                                                                                                                                             

1 Karl-Gustav Lindblom-Tommy Åberg-Lothar Riegler-Rolf Raumer-

Ann-Kristin Rosén-Vivianne Simpson-Lars-Inge Wiberg-Sten-Åke Bergström

 

DM-2012                                                                                                    

 

2012-10-14 Distriktsmästerskap Lag Dam (LBJ)

Dam Trippel Grupp (D)    Antal lag 11

2 Lena Stenbeck-Åsa Jonsson-Lizzie Hjert-Lena Gustavson  LBJ

 

2012-10-13 Distriktsmästerskap Lag Öppen (LBJ)

Öppen 3+3 Grupp (D)    Antal lag 9

1 Åsa Jonsson-Karl-Gustav Lindblom-Rolf Raumer-Tommy Åberg-Mats Olsson-

Mikael Johansson Rolfmark-Tommy Lundqvist-Patrik Myhre LBJ

 

2012-09-02 DM Mix (LEK)

V55 Mixed Dubbel C-pool (D)    Antal lag 13

3 Rolf  Bonäs-Vivianne Simpson LBJ

 

2012-09-01 DM Mix (LEK)

V55 Mixed Trippel C-pool (D)    Antal lag 9

2 Tommy Åberg-Vivianne Simpson-Ann-Kristin Rosén LBJ

3 Ingalill Halvarsson-Rolf Raumer-Rolf Bonäs LBJ

 

2012-09-01 DM Mix (LEK)

Öppen Mixed Trippel C-pool (D)    Antal lag 10

3 Åsa Jonsson-Magnus Kölgran-Mats Nordqvist LBJ

 

2012-06-02 DM singel och skytte samtliga klasser (MOR)

V55 Skytte Annan (D)    Antal lag 7 

1 Karl-Gustav Lindblom LBJ

2 Rolf Raumer LBJ

 

2012-06-02 DM singel och skytte samtliga klasser (MOR)

V55 Singel C-pool (D)    Antal lag 8

1 Karl-Gustav Lindblom  LBJ

3 Rolf Raumer LBJ

 

2012-06-02 DM singel och skytte samtliga klasser (MOR)

Dam Singel C-pool (D)    Antal lag 14

3 Åsa Jonsson LBJ

 

2012-05-27 Distriktsmästerskap Svealand (MOR)

Dam Dubbel C-pool (D)    Antal lag 15

3 Åsa Jonsson-Made Kölgran  LBJ

 

2012-05-27 Distriktsmästerskap Svealand (MOR)

V65 Dubbel C-pool (D)    Antal lag 30

1 Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt  LBJ

 

2012-05-26 Distriktsmästerskap Svealand (MOR)

V55 Trippel C-pool (D)    Antal lag 16

3 Karl-Gustav Lindblom-Peter Olsson-Britt Rosén  LBJ

 

2012-05-26 Distriktsmästerskap Svealand (MOR)

V65 Trippel C-pool (D)    Antal lag 12

1 Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling-Vivianne Simpson  LBJ

 

2012-03-03 Lag DM (KLO)

V55 3+3 C-pool (D)    Antal lag 12

1 Karl-Gustav Lindblom-Tommy Lundqvist-Peter Olsson-Rolf Raumer-

Ann-Kristin Rosén-Vivianne Simpson-Lena Stenbeck-Nils Stenbeck

 

DM-2011

2011-10-09 Lag DM Dam (MÄL)

Dam Trippel Annan (D)    Antal lag 13

3 Anki Rosén-Lizzie Hjert– Made Kölgran- Åsa Jonsson LBJ

 

2011-09-04 Mix DM Dubbel. V55 (LEK)

V55 Mixed Dubbel C-pool (D)    Antal lag 15

1 Nils Stenbeck-Lena Stenbeck LBJ

2 Ingalill Halvarsson-Sven Sandin LBJ

3 Ann-Kristin Rosén-Tommy Åberg LBJ

 

2011-09-03 Mix DM Trippel V55 (LEK)

V55 Mixed Trippel C-pool (D)    Antal lag 10

3 Nils Stenbeck-Lena Stenbeck-Tommy Lundqvist LBJ

 

2011-06-05 DM Dubbel Svealand (MOR)

V55 Dubbel C-pool (D)    Antal lag 28

2 Peter Olsson-Britt Rosén  LBJ 

3 Nils Stenbeck-Rolf Mattsson  LBJ

 

Dam Dubbel C-pool (D)    Antal lag 19

3 Åsa Jonsson-Lena Stenbeck  LBJ

 

2011-06-04 DM  Trippel Svealand (MOR)

V55 Trippel C-pool (D)    Antal lag 10

1 Rolf Bonäs-Tommy Åberg-Ann-Kristin Rosén  LBJ

 

Dam Trippel C-pool (D)    Antal lag 8

3 Ingalill Halvarsson-Lena Stenbeck-Åsa Jonsson  LBJ

 

V65 Trippel C-pool (D)    Antal lag 20

3 Lizzie Hjert-Erkki Munnukka-Kenneth Andersson  LBJ

3 Elisabet Rilling-Vivian Simpsson-Rolf Cronebratt  LBJ

 

 

2011-06-03 DM Dubbel V65 (MOR)

V65 Dubbel C-pool (D)    Antal lag 46

3 Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt LBJ

 

2011-06-02 DM singel  Svealand (MOR)

Dam Singel C-pool (D)    Antal lag 27

2 Åsa Jonsson  LBJ

 

2011-06-02 DM Skytte  Svealand (MOR)

Öppen Skytte (D)    Antal lag 16

2 Karl-Gustav Lindblom  LBJ

 

V55 Skytte (D)    Antal lag 9

1 Karl-Gustav Lindblom  LBJ

2 Sivert Henriksson  LBJ

 

Dam Skytte (D)    Antal lag 6

3 Elisabet Rilling  LBJ

 

Svea Indoor trial

Finalspel i Gävle 27/3 

2:a LBJ Lag 1

Lena Stenbeck, Sieverth Henriksson, Marianne Henriksson, Peter Olsson,

Tommy Lundqvist, Kalle Lindblom, Ingalill Halvarsson, Britt Rosén o Lizzie Hjert

4:a LBJ Lag 2

Jan-Ove Thörnberg, Erkki Munnukka, Kenneth Andersson, Ulla-Britt

Wickström, Ylva Hedman, Nilsgöran Stenbeck o Rolf Mattsson.

 

2011-03-05 Lag DM V55 (GBS)

V55 3+3 Annan (D)    Antal lag 8

1 Rolf R- Ethel- Sten-Åke- Ann-Kristin- Vivian- Tommy L- Lars-Inge

3 Siverth- Karl-Gustav- Lena- Marianne- Ingalill- Lothar

 

DM-2010

2010-10-10 Lag DM

Dam  Antal lag 

1 Marianne Henriksson – Ingalill Halvarsson – Britt Rosén

3 Lena Stenbeck– Made Kölgran- Åsa Jonsson

 

2010-09-04/05 DM Svealand Mixed (ÖSK)

V55 Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 22

2 Ingalill Halvarsson-Sven Sandin  LBJ

3 Lena Stenbeck-Nils Stenbeck  LBJ

 

V55 Mixed Trippel Pool (D)    Antal lag 13

1 Ann-Kristin Rosén-Inga-Britt Åberg-Tommy Åberg  LBJ

3 Sven Sandin-Ingalill Halvarsson-Lena Stenbeck  LBJ

 

2010-05-16 DM Svealand (SÖR)

Öppen Dubbel Pool (D)    Antal lag 35

2 Mikael Johansson Rolfmark-Mats Olsson  LBJ

 

V55 Dubbel Pool (D)    Antal lag 26

3 Peter Olsson-Britt Rosén  LBJ

 

Dam Dubbel Pool (D)    Antal lag 15

3 Ingalill Halvarsson-Marianne Henriksson  LBJ

 

2010-05-15 DM Svealand (SÖR)

V55 Trippel Pool (D)    Antal lag 17

3 Siverth Henriksson-Karl-Gustav Lindblom-Tommy Åberg  LBJ

 

Dam Trippel Pool (D)    Antal lag 10

1 Ingalill Halvarsson-Åsa Jonsson-Lena Stenbeck  LBJ

 

2010-05-02 DM Skytte Svealand (HED)

Öppen Annan Skytte (D)    Antal lag 13

3 Karl-Gustav Lindblom  LBJ

 

2010-05-01 DM Singel Svealand (HED)

Öppen Singel Pool (D)    Antal lag 24

2 Mats Olsson  LBJ

 

V55 Singel Pool (D)    Antal lag 39

3 Karl-Gustav Lindblom  LBJ

 

Dam Singel Pool (D)    Antal lag 19

2 Marianne Henriksson  LBJ

 

2010-03-06 Lag-DM (GBS)

V-55 2xTrippel Antal  lag 11

2 La Boule Joyeuse 1  (Marianne-Peter-Britt-Kalle-Sivert-Tommy)

 

DM-2009

 

2009-10-11 Lag DM Borlänge

Dam  Antal lag  15

3 Anki Rosen – Ingalill Halvarsson – Made Kölgran

 

 

 

2009-08-29/30 Svealand Mixed-DM (MOR)
V55 Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 29

1 Nils Stenbeck-Lena Stenbeck LBJ
3 Karl-Gustav Lindblom-Vivian Simpsson LBJ


V55 Mixed Trippel Pool (D)    Antal lag 17
1 Karl-Gustav Lindblom-Ann-Kristin Rosén-Tommy Åberg  LBJ

Öppen Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 9
3 Christer Axenstål-Åsa Jonsson  LBJ

 

2009-05-23/24 Svealand Stora DM (ÖSK)
V55 Dubbel Pool (D)    Antal lag 39

1 Sven Sandin-Tommy Åberg

Dam Trippel Pool (D)    Antal lag 14

2 Ingalill Halvarsson-Åsa Jonsson-Lena Stenbeck

V55 Trippel Pool (D)    Antal lag 26
1 Siverth Henriksson-Karl-Gustav Lindblom-Tommy Åberg
2 Bengt Olov Andreasen-Lothar Riegler-Sven Sandin
3 Kenneth Andersson-Lizzie Hjert-Erkki Munnukka

 

 

2009-05-03 Svealand DM i singel (HED)
V55 Singel (D)    Antal lag 19

2 Karl-Gustav Lindblom
3 Tommy Åberg

Dam Singel (D)    Antal lag 24
3 Åsa Jonsson

V-55 Lägg Antal lag 8
1 Karl-Gustav Lindblom
2 Marianne Henriksson

 

09-03-07/08 Lag DM Eskilstuna

V-55

2 Siverth Henriksson-Lena Stenbeck-Lothar Riegler-Ingalill Halvarsson-Kalle Lindblom-Tommy Åberg

 

V-65

 3 Jan-Ove Thörnberg-Kenneth Andersson-Erkki Munnukka-Lizzie Hjert-Rolf Mattsson

 

 

DM-2008

 

 

Svea Champion 2008 Dam
Ställning 2008-10-05 15 tävlingar (av 16)

1 Johanna Löfqvist 16
3 Lena Stenbeck 12

Gävle 081018 Lag-DM Damer 17 lag
3 La Boule Joyeuse (Anki,Johanna och Lena)

Gävle 080510-11 Mixed DM

Ö MxD 20 lag
1 Mikael Johansson Rolfmark -Johanna Löfqvist
2 Madde Kölgran-Christer Axenstål

V-55 MxT 17 lag
2 Bengt Olov Andreasen-Marianne Henriksson-Siverth Henriksson
3 Lothar Riegler-Lena Stenbeck-Nils Stenbeck
4 Ylva Hedman-Lizzie Hjert-Erkki Munnukka

Uppsala 080502-04 Stora DM
DD 22 Lag
1 Johanna Löfqvist-Lena Stenbeck
VD-55 22Lag
2 Bengt Olov Andreasen-Lothar Riegler
DT 13 Lag
4 Marianne Henriksson-Monica Zetterström-Inga- Britt Åberg
VT-65 12 Lag
3 Ylva Hedman-Jan Johansson-Jan-Ove Thörnberg
ÖT 28 Lag
4 Mikael Johansson Rolfmark-Mats Olsson-Ulf Söderström
ÖS 30 Lag
2 Mikael Johansson Rolfmark
VS-55 27 Lag
1 Tommy Åberg
DS 20 Lag
3 Elisabet Rilling
Damskytte

1 Elisabet Rilling
Dam Lägg
1 Elisabet Rilling

 

DM-2007

Gävle 071014 Lag-DM Damer 10 lag
2 La Boule Joyeuse ( Elisabet, Marianne, Johanna och Lena)

Borlänge 080308 Lag-DM V-55
2 La Boule Joyeuse (Lena Stenbeck - Nisse Stenbeck - Margareta Mohlen -
Lothar Riegler - Marianne Henriksson - Siverth Henriksson -
Bengt-Olov Andreasen och Tommy Åberg)

Fellingsbro 070922-23  Mixed DM
V-65 Trippel 9 lag
2 Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt-Rolf Mattsson
Trippel Öppen 18 lag
4 Maggan Mohlen-Mats Olsson-Sivert Henriksson
V-65 Dubbel
3  Elisabet Rilling-Rolf Cronebratt

Örsundsbro 070526-27 Stora DM
Damdubbel
1 Johanna Löfqvist-Lena Stenbeck
V-65 Dubbel
4 Rolf Cronebrat-Rolf Matsson
V-55 Trippel
4 Christer Axenstål-Nisse Stenbeck-J-O Törnberg

Örsundsbro 070428-29 Singel  V55+ 27 Lag
2 Tommy Åberg, LBJ
Lägg  Damer  5 Lag
1:a Elisabeth Rilling, LBJ
3:a Monica Zetterström, LBJ
4:a Marianne Henriksson, LBJ

Skytte Dam 5 Lag
3:a Elisabeth Rilling, LBJ
4:a Monica Zetterström, LBJ

Öppen 17 Lag
3:a Patrik Sandin, LBJ
4:a Siverth Henriksson, LBJ

 

DM-2006
Eskilstuna 061125 Lag-DM
Öppen 14 lag

2 LBJ (Patrik Sandin-Tommy Åberg-Mikael Johansson/Rolfmark-Ulf Söderström-Sven Sandin-Mats Olsson

Uppsala 061014 Lag-DM
Damer 9 lag
1 LBJ (Lena Stenbeck-Johanna Löfqvist-Marianne Henriksson-Elisabet Rilling)
Hedemora 060908-09 Mixed Trippel
Mix dubbel V-55  14 lag.
1 Marianne Henriksson - Tommy Åberg
Mix dubbel V-65  23 lag
1 Elisabet Rilling - Rolf Cronebratt
Öppen mix trippel 12 lag
1 Johanna Löfqvist-Patrik Sandin-Mikael Johansson/Rolfmark
Mix trippel V-55  10 lag
3 Margareta Molén-Siverth Henriksson-Tommy Åberg
Mix trippel V-65 8 lag
2 Elisabet Rilling-Ylva Hedman-Jan Johansson

Örsundsbro 060602-06 Strora DM
Öppen  Singel
1 Mikael Johansson/Rolfmark
V55 Singel
2 Tommy Åberg
Dam Trippel
1 Lena Stenbeck-Johanna Löfqvist-Elisabet Rilling
Öppen Trippel
2 Samuel Söderström-Ulf Söderström-Patrik Sandin
Dam Dubbel
2 Elisabet Rilling-Lizzie Hjert
V-65 Trippel
3 Jan Johansson-Rolf Cronebratt-Elisabet Rilling

DM-2005
Gävle 050528-29 Mixed-DM
Mixed Dubbel Öppen, 27 lag
1. Inga-Britt Åberg - Mats Olsson
2. Johanna Löfqvist - Patrik Sandin

Mixed Trippel Öppen, 25 lag
1. Johanna Löfqvist - Patrik Sandin
    & Mikael Johansson/Rolfmark    -LBJ


Mixed Trippel V 55+, 13 lag
2. Lizzie Hjert - Erkki Munnukka
    & Sven Åberg   -LBJ

Mixed Trippel V 65+, 32 lag
2. Elisabeth Rilling - Ylva Hedman
    & Jan Johansson   -LBJ

Oppboga 050513-15 Stora-DM
Dubbel Damer
1 Inga-Britt Åberg-Johanna Löfqvist
2 Lena Hellström-Elisabet Rilling

Trippel Öppen 27 lag
2 Samuel Söderström-Patrik Sandin-Mikael Johansson/Rolfmark

Singel Damer 32 lag
2 Johanna Löfquist
3 Elisabet Rilling

Uppsala 050313 Lag-DM
Veteran V65+ 7 Lag
3 LBJ (Erkki Munnukka,Lizzi Hjert,Torsten Holm,Ylva Hedman,Rolf Cronebratt och Janne Johansson)

 

DM-2004

Mora  040529-31.
       
Minior dubbel
2 Samuel Söderström-Anna Gruvsjö LBJ/PAN
        Minior Singel
1 Samuel Söderström
        Dam singel
2 Lena Hellström
         Öppen singel
2 Patrik Sandin
4 Mikael Johansson/Rolfmark
        Dam trippel
3 Johanna Löfqvist-Marianne Henriksson-Elisabet Rilling
       Öppen dubbel
3 Rickard Åberg-Patrik Sandin
      Kval till Skytte-SM
4 Sivert Henriksson
      Bästa klubb
1 LBJ 
     Bästa Herre
1  Patrik Sandin
     Bästa Dam
2    Marianne Henriksson     
2004
Hedemora 040508-09.
       
Öppen mxd 24 lag
1 Marianne Henriksson-Patrik Sandin
3 Johanna Löfqvist-Tommy Åberg
4 Monica Zetterström-Sune Jonsson
5 Margaretha Mohlen-Mats Olsson
          V-55 mxt  23 lag
1 Lizzie Hjert-Erkki Munnukka-Rolf Mattsson
3 Elisabet Rilling-Nils Stenbeck-Siverth Henriksson
         Öppen mxt 25 lag
1 Margaretha Mohlen-Mats Olsson-Tommy Åberg
         V-55 mxd 25 lag
3 Elisabet Rilling-Nils Stenbeck
4 Lizzie Hjert-Erkki Munnuka
Uppsala 040326.
Lag DM V55

1 LBJ ( J-O Thörnberg, Marianne Henriksson, Sivert Henriksson, Elisabet Rilling, Rolf Mattsson, Erkki Munnukka, Lizzie Hjert och Lothar Riegler)

DM-2003

 Flen
    Juniordubbel 5 lag

5 Samuel Söderström-Loo Stening LEK
       Öppen trippel  21 la
g
2 Patrik Sandin-Rickard Åberg-Mikael Johansson/Rolfmark
      Öppen singel  43 deltagare
2 Patrik Sandin
      Veteransingel  42 deltagare
2 Tenho Saviluoto
5 Rolf Mattson
      Veterantrippel 20 lag
5 Tenho Saviluoto-Sven Åberg-Rolf Mattsson
     Dam dubbel  11 lag
4 Johanna Löfqvist-Monica Zetterström
     Skytte DM
5 Patrik Sandin
   Bästa Herre
1 Patrik Sandin
Bästa Klubb
2 LBJ
030525
Uppsala
           Mixed-trippel Öppen

3 Johanna Löfqvist-Patrik Sandin-Rickard Åberg
4 Margaretha Molen-Mats-Olsson-Tommy Åberg
5 Monica Zetterström-Sune Jonsson-Mikael Johansson/Rolfmark
5 Elisabet Rilling-Sven Sandin-Ulf Söderström     
         Mixed-trippel Veteran
4 Britt-Marie Cronebratt-Rolf Cronebratt-Jan-Ove Thörnberg
030524 
Uppsala
          Mixed-dubbel Öppen

5 Johanna Löfqvist-Patrik Sandin
5 Monica Zetterström-Sune Jonsson
030403
Lag-DM Veteraner Uppsala
2 Elisabet Rilling-Rolf Mattsson-Torsten Holm-Sven Åberg-Tenho Saviluoto-Jan_Ove Thörnberg

DM-2002 Gävle
         Damdubbel             9 lag

1 Lena Hellström-Elisabet Rilling
       Veteransingel           54 deltagare
3 Elisabet Rilling
4 Sven Åberg
       Veteran-dubbel         50 lag
3 Tenho Saviluoto-Torsten Holm
        Öppen singel           69 deltagare
5 Sune Jonsson
       Mixed-trippel Öppen  Uppsala
3 Elisabet Rilling-Sven Sandin-Ulf Söderström

 

2001 Borlänge  
         Singel  dam  19 deltagare

2 Johanna Löfqvist
5 Lena Hellström
       Mixed-dubbel  32 lag
2 Elisabet Rilling-Patrik Sandin
5 Monica Zetterström- Sune Jonsson
        Singel Öppen     69 deltagare
3 Patrik Sandin
        Singel Veteran    47 deltagare
3 Elisabet Rilling
        Damdubbel        13 lag
4 Lena Hellström-Elisabet Rilling
5 Johanna Löfqvist-Bittan Åberg  

2000 Eskilstuna
         Singel öppen   69 deltagare

1 Patrik Sandin
       Veterantrippel   13 lag
1 Elisabet Rilling-Bengt Söderman-Sven Åberg
        Damdubbel         9 lag
3 Lena Hellström-Elisabet Rilling
        Mixed-dubbel    Uppsala      34 lag   
3 Lena Hellström-Nisse Stenbeck

1999 Karlstad      
          Damsingel                 22 deltagare                  
1 Monica Zetterström 
         Öppen Singel           64 deltagare
4 Ulf Söderström
         Dubbel Öppen             49 lag
1 Patrik Sandin-Rickard Åberg

1998 Eskilstuna
         Veteransingel  

1 Lars-Olof Persson
      
1994 Hedemora
           Öppen trippel

2 Christer Axenstål-Kent Hjälmbrink-Rickard Åberg

1986
      Singel

3 P-Å Gustavsson
      Dubbel
2 Gilles Hoinard - Magnus Alven

1985
        Singel

2 Henry Tanzilli
4 Hans Hulten
       Dubbel
4 Anette Hoinard - Caj Collin
5 Hans Hulten - P-Å Gustavsson
        Trippel
6 Anette Hoinard - Hans Hulten - P-Å Gustavsson

1984
       Singel
4 Jean Amiot
5 Gilles Hoinard
       Dubbel

2 Jean Amiot- Gilles Hoinard  

1983
         Dubbel
1 Jean Amiot - Gilles Hoinard
5 Denis Bizot - Christian Amiot
         Trippel
3 Jean Amiot - Gilles Hoinard - Denis Bizot
        Singel
5 Gilles Hoinard

1982
        Singel
2 Jean Amiot
     Dubbel
2 Caj Collin - Adam Brolin

1981
       Singel

1 Jean Amiot
     Dubbel
1 André Méteniér - Hilkka Shikmoun